מס' צפיות - 468
דירוג ממוצע -
גרועה כמו כולם
אוריה בר-מאיר התייאש מלנסות למצוא נקודת אור אצל ציפי לבני.
מאת: אוריה בר-מאיר 18/12/08 (13:04)

באמת שניסיתי. ניסיתי וניסיתי, וכשזה לא הלך שוב פעם ניסיתי. אבל לכל אחד יש נקודת שבירה. שלי הגיעה עכשיו.

 

העניין הוא כזה: גיליתי שציפי לבני פתחה בלוג בישרא-בלוג לקראת הבחירות. החלטתי לנצל את ההזדמנות ולגלות סוף-סוף מה המצע הפוליטי-מדיני שלה. כמובן שהיא לא טרחה לדבר על זה בבלוג. לא ישבתי בחיבוק ידיים והשארתי לה תגובה שבה אני מדבר על זה שהבלוג שלה לא מכיל אפילו פוסט אחד לרפואה על מה שהיא חושבת, וביקשתי שתנצל את הבמה ותתן לנו פוסט מסודר עם מצע בכל תחום שבו תוכל לטפל במידה ותהיה ראש ממשלה. אין צורך לספר שהיא אפילו לא טרחה להגיב.

 

אחרי קצת זמן גיליתי שיש לה בלוג "רשמי" (דהיינו אתר שכולו הוא הבלוג שלה, ולא בלוג שהוא חלק מרשת בלוגים). חשבתי שאולי פשוט היא החליטה להזניח את הבלוג הישרא-בלוגי ולעדכן רק את הבלוג החדש. לכן שוב השארתי תגובה בה אני מבקש לדעת מה המצע שלה באופן מסודר. ושוב, אין תגובה ואין היענות לבקשה.

 

יש מי שיגיד שזה פתטי לצפות בכלל לתגובה ממנה או לזה שהיא תטרח לקרוא את התגובה, היא הרי נבחרת ציבור ואין לה זמן. אני חושב אחרת. אני חושב שאם פוליטיקאי פותח בלוג על מנת ליצור אינטראקציה עם העם, מוטב שימלא את חלקו באינטראקציה הנ"ל. מלבד זאת, הרי ציטוט מהפוסט שמסביר על הבלוג: "ניתן יהיה להפנות לציפי לבני שאלות בכל נושא על מנת להבין יותר לעומק את משנתה."

 

אני כמובן יכול לנחש את תגובת לבני והמטה שלה: "נכון, אז כתבנו את זה. אבל אף פעם לא אמרנו שמישהו יטרח לקרוא את זה, או לענות על זה או בכלל לעשות עם זה משהו."

 

אני מודה שלמרות שמעולם לא ראיתי בלבני מישהי שיכולה לעשות עבודה טובה כראש ממשלה, ראיתי בה אופציה פחות גרועה מנתניהו או ברק. מבחינתי עכשיו היא גרועה כמו שניהם. אדם שפותח מדיה כדי לשמוע את קולות העם אך מעדיף להתחמק ממתן תשובה, למרות שהציע לעם להפנות שאלות והערות, לא פחות גרוע משקרנים אחרים. אמנם נכון שהיא פחות מושחתת משני האחרים, אך לפחות הם טרחו לפרוש את מצעם, ומלכתחילה לא נכנסו לביצה הזאת, כך שהפעם אי אפשר להאשים אותם על היותם שקרנים (אבל רק הפעם).

 

כמובן ישנה אפשרות נוספת למה לבני לא טורחת לספק את עמדותיה: אין לה כאלו. וזאת לא אפשרות לא הגיונית: שימו לב שהעמדות שלה זה דבר שעולה מעט מאוד פעמים בנאומיה ובראיונות איתה, ואפילו בנאום בעצרת רבין האחרונה היא לא נשאה דעה אחת ויחידה, אלא נאום שפונה לכל הדעות ולא משקף דעה של אדם עצמאי. אני אפילו לא אתפלא אם אגלה שהציעה לברק ונתניהו עימות רק כי ידעה מראש שהם לא יחפצו בו (וחבל שלא חפצו בו), וכך מצד אחד תתחמק ממתן עמדות, ומאידך תהיה בעלת תשובה לטענה שהיא לא מספקת אותן: "תראו, אני ניסיתי, לא הלך".

 

ניסיתי גם למצוא אצלה נקודת אור אחרת: היותה אישה. מהות הפמיניזם.

 

אם אתם שואלים אותי (ואין לי כוונה לדבר על זה שמועמד בוחרים לפי יכולתו ולא לפי מינו), האישה הזאת תגרום לנשים יותר נזק מאשר תועלת לנשים. הרי כל אותם שוביניסטים למיניהם שיראו שציפי לבני חסרת יכולת לתפקד, רק יקבלו אישור מחדש לזה שאישה במנהיגות זה טוב כמו מלח בתה. כל אותם פורומים של נשים שמצביעות ללבני בגלל שהיא אישה, רק מסכנים את האפשרות הבאה שתיבחר ראש ממשלה אישה ראויה. באמת, לא עדיף לחכות לאישה הראויה?

 

בקיצור, לבני לא יותר ראויה (או פחות לא ראויה) מברק או נתניהו, וכעת אין לי אפילו את ההעדפה הקטנה הזאת שלבני תתפוס את מקומו של אולמרט. איך שלא יהיה - ישראל נותרת ללא מנהיג שהוא אפילו קצת פחות לא ראוי ממתחריו.

הכותב הוא עורך מגזין במה בדימוס.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר