מס' צפיות - 372
דירוג ממוצע -
רחפנים בחקלאות: הטכנולוגיה המהפכנית מאת אלעד בלוך
רחפנים בחקלאות: הטכנולוגיה המהפכנית שמשנה את הפנים של התעשייה החקלאית
מאת: אלעד בלוך 17/02/23 (16:03)

יצירה של מזון עם הצרכים של הכלכלה העולמית והגידול העצום בהודו וסין בדרישה למזון איכותי היא אתגר עצום, וכדי להתמודד עם האתגר, החקלאות חייבת להיות יעילה ומדוייקת יותר מאי פעם. אלעד בלוך אומר במפורש - זה המקום של רחפנים בחקלאות, הטכנולוגיה המהפכנית שמשנה את הפנים של התעשייה החקלאית.

השימוש ברחפנים בחקלאות יכול לסייע למנוע השפעות של משבר האקלים, לזהות במהירות אזורי נזק ולתת מענה מהיר לבעיות. רחפנים מאפשרים לחקלאים לקבל מידע מדוייק וטכנולוגיות חדשות המסייעות לחקלאי לנהל את החקלאות שלו בצורה יותר חכמה ויעילה.

אבל גם אם זה נשמע כמו טכנולוגיה פשוטה, זו אינה המציאות בפועל. לא כל חקלאי משתמש ברחפנים בחקלאות ויש לזה סיבה. למרות התפתחויות הטכנולוגיות והניסיון של החקלאי, ישנם אתגרים רבים לשימוש ברחפנים בחקלאות כגון השאלות המשפטיות הקשורות לפרטיות ואבטחת המידע, ומחיר ההשקעה הגבוהה בטכנולוגיית רחפנים.

כמובן שישנם חקלאים המשתמשים ברחפנים בחקלאות והם מצליחים להשיג תוצאות מדהימות. כך אלעד בלוך מביא לדוגמא, חקלאים במינסוטה שבארצות הברית, שמשתמשים ברחפנים לאיסוף נתונים חקלאיים בשטחי העיבוד שלהם. החקלאי עושה בטכנולוגיית תמונות מרחביות, המאפשרת לו לאבחן את צרכי הקרקע, לקבוע כמויות מדויקות יותר של מזון לחיות במרעה, לקבוע את המיקום הטוב ביותר לזריעת גידולים ולאבחן את כמות הדשן שצריך לפזר על פני השדה. בכל זאת, אם הם יכולים להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות של רחפנים בחקלאות, למה לא כולם משתמשים בהם?

לדברי אלעד בלוך, כדי להשיג מענה לשאלה הזו, חשוב להבין את העולם שבו חקלאים עובדים. החקלאות היא תעשייה עם רווחיות נמוכה. כמו כן, רבים מחזיקים ציוד מיושן, ולא כולם רוצים לעזוב את השיטות הישנות והמסורתיות שלהם. אך הטכנולוגיה המתקדמת של רחפנים בחקלאות, עולם האגריטק, מציע פתרונות רבים לאתגרים עצומים של ייצור מזון עולמי

הכותב הוא אלעד בלוך Elad Bloch יזם אגריטק ותיE

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר