מס' צפיות - 644
דירוג ממוצע -
ראשית תהילתה של הצפייה הישירה ברשת האינטרנט
באמצע ינואר 2012 הכל נראה אפור יותר: הFBI חסם את הגישה לתכני אתר שיתוף הקבצים "מגה-אפלאוד" בטענה כי הפצתם אינה חוקית ,ובכך הוא ניסה לשנות את הרגלם של הגולשים אשר התרגלו לצרוך תכנים חינם אין כסף. מעשה זה היה חלק ממאבק כולל של ארגוני זכויות היוצרים אשר נלחמו נגד אתרים שונים אשר אפשרו הורדות סרטים וסדרות בצורה לא חוקית ,ומבלי שקבלו אישור לכך. אך כפי שהיה צפוי מדובר בהצלחה חלקית :תוך מספר חודש
מאת: רועי אורן 12/10/12 (23:42)

באמצע ינואר 2012 הכל נראה אפור יותר: הFBI חסם את הגישה לתכני אתר שיתוף הקבצים "מגה-אפלאוד" בטענה כי הפצתם אינה חוקית ,ובכך הוא ניסה לשנות את הרגלם של הגולשים אשר התרגלו לצרוך תכנים חינם אין כסף.

מעשה זה היה חלק ממאבק כולל של ארגוני זכויות היוצרים אשר נלחמו נגד אתרים שונים אשר אפשרו הורדות סרטים וסדרות בצורה לא חוקית ,ומבלי שקבלו אישור לכך.

אך כפי שהיה צפוי מדובר בהצלחה חלקית :תוך מספר חודשים הוקמו אתרים חדשים אשר האפילו על הקודמים מבחינת זמינות התכנים.

אך בתחום אחד עדיין נותר חלל שלא מולא: תחום הצפייה הישירה בסרטים וסדרות.

בשונה מתחום ההורדות, שבו אתרי השיתוף לא הסתמכו רק על מגה-אפלואד אלא עבדו גם עם שרתים נוספים, תחום הצפייה הישירה התבסס בעיקרו על חברת מגה-וידיאו - פלטפורמת הצפייה הישירה של קים דוט קום.

עם הורדת האתר, נחסם לגישה מאגר עצום של עשרות אלפי סרטים ופרקי סדרות.

חודשים ארוכים לאחר מכן לא נמצאו תחליפים ראויים, והמעטים שלא חששו לנסות את מזלם אכזבו בממשק גרוע ואיכות צפייה ירודה. אך כמו במקרה שהוצג לעיל  גם כאן היה מדובר רק בעניין של זמן ובחודשיים האחרונים תחום הצפייה הישירה זוכה לעדנה מחודשת.

כך, למשל, ניתן לראות בהקמת האתר "Gozlan.me הנקראת על שמו של אלירן גוזלן הנחשבת כדמות מוכרת בתחום אתרי שיתופי הקבצים.

האתר, העובד בסינדיקציה עם אתר ההורדות nako.me הנחשב למוביל בזירה הישראלית, עלה לאוויר לפני כשבוע ומציע את רוב התוכן המוצע להורדה גם לצפייה ישירה.

את היעדר החלופות במשך חודשים ארוכים מסביר גוזלן בכך שלא נמצא שירות נוח וחינמי שייכנס לנעליים הגדולות של מגה-וידיאו. לדבריו, המצב כעת שונה, ועם כניסת פלטפורמות חלופיות כמו putlocker, האתרים ייפתחו בקרוב למנויים בלבד.

כדי שלא יווצר מצב לפיו האתרים יהיו תלויים בשרת אחד ,סביר להניח שהם ישתמשו בקישורים נוספים לפיתרון הבעיה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר