מס' צפיות - 233
דירוג ממוצע -
צרות של עשירים
הבנקאים ברחבי העולם הופכים לשק החבטות של העולם הפיננסי. אביגייל הופמן, בנקאית לשעבר בעצמה וכעת עיתונאית ובלוגרית, צופה ספק בצער וספק באירוניה כיצד עמיתיה לשעבר סופגים מכה אחר מכה, כאשר עיתונאים, רגולטורים וסתם עמך - מכלים בהם את זעמם.
מאת: מגדל שוקי הון 09/04/09 (23:59)

הבנקאים נמצאים עכשיו בתחתית שרשרת המזון, כך קובעת אביגייל הופמן, בכירה לשעבר במריל לינץ' שעשתה הסבה לעיתונות וכיום משמשת כבלוגרית שנונה בנושאי בנקאות והשקעות. בכותרת המשנה של הטור שלה, שהתפרסם השבוע במגזין Euromoney, כתבה הופמן ששום הון שבעולם לא ישכנע אותה כעת לחזור לעסוק במקצועה הקודם.

 

ג'ון סטיוארט שהסתער בנהמות על ג'ים קריימר אינו לבד. היחסים המורכבים ממילא בין עיתונאים לבנקאים הפכו כעת למלחמה גלויה, שבה צד אחד מתקיף וצד שני נאלץ, כמו הנוצרי הטוב, לספוג את הסטירה על לחי אחת ואז על השנייה ואז חוזר חלילה.

 

"רוטוויילרים", כך מכנה הופמן את העיתונאים צמאי הדם. מדוע הבנקאים לא מתגוננים? לדעתה, הם מצויים כעת במצב של הפסד-הפסד. מצד אחד העיתונות ממתינה להם בסכינים שלופות; מהצד השני הרגולטורים וחברי הסנאט ובית הנבחרים מצחצחים אף הם את חרבותיהם ומציעים עונשים דרקוניים כנגד מקבלי הבונוסים במוסדות הפיננסים, שנסמכים על תקציב המדינה.

 

בכירים רבים בוול סטריט עומדים עתה המומים ולא מאמינים כי בתמורה לתמיכתם בנשיא אובמה, הוא שולח יד ארוכה עמוק עמוק אל תוך כיסם.

 

מה התוצאה? בכירי הבנקאים ברחבי העולם מעדיפים להתפטר ולקחת פסק זמן ארוך כדי להירגע. בכירה לשעבר בליהמן ברדרס המנוחה, שהעדיפה את הקרירות המרגיעה של קרדיט סוויס, התפטרה לאחרונה מתפקידה, לאחר שמאסה בחקירת רגולטור אחת אחרי השנייה ולאחר שתיבת הדואר שלה התפקעה מכתבי תביעה. היא לא לבד - לאחרונה פרשו מתפקידיהם, ולאו דווקא מסיבות של גיל או תחושת מיצוי, בכירים במריל לינץ' ובגולדמן זאקס.

 

הזוהר של וול סטריט הוכתם, קובעת הופמן וייסורי איוב של הבנקאים עוד רחוקים מלהסתיים: אם לא די בכך שהלחץ הרב גרם להם להתפטר, מנהלים בכירים לשעבר מגלים כעת כיצד הונם האישי, שחלקו הרב היה מגולם ומושקע באופציות ובמניות בנקים, מתכווץ ומצטמק. "מי יכול כעת להתרכז בעבודה?", מסכמת הופמן את הטור.

 

המאמר המלא פורסם ב-Money talks, בלוג החברה של מגדל שוקי הון. 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר