מס' צפיות - 284
דירוג ממוצע -
טבע עולה על המסלול המהיר - הלקווינימוד תגיע לשווקים ב-2011
הלקווינימוד, התרופה האוראלית לטרשת נפוצה שמפתחת טבע יחד עם אקטיב ביוטק, תיבדק על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, במסלול מהיר. הודעה זו מחזקת את הסיכויים שטבע תוכל להוציא את התרופה לשוק כבר בסוף 2011. במקביל, מרק מתרחקת מהיעד שלה - להשיק את הקלדריבין המתחרה כבר בשנה הבאה
מאת: מגדל שוקי הון 16/02/09 (02:07)

מאת: ערן כהן

 

טבע הודיעה על העברת הלקווינימוד למסלול המהיר בסוף השבוע שעבר. למעשה, העברת התרופה למסלול המהיר, Fast Track, הינה צעד פרוצדוראלי של ה-FDA. בשוק לא קיימות כיום תרופות אוראליות לטרשת נפוצה, אלא תרופות הניתנות בזריקה. במקרים כאלו, נוהג ה-FDA להעביר את האישור למסלול המהיר.

 

לפני מספר שבועות, הודיעה מרק על התקדמות בפיתוח התרופה האוראלית שלה לטרשת, הקלדריבין, ועל הכוונה להוציאה לשוק כבר ב-2010 ובכך להקדים את הלקווינימוד. עם זאת, כבר אז אמרנו כי העמידה ביעד עשויה להיות בעייתית עבור מרק, בשל תופעות הלוואי המורכבות מאוד של הקלדריבין.

 

ואכן, יום לאחר הודעתה של מרק, הודיע אייל דשא, המנהל הפיננסי הראשי בטבע, כי הקלדריבין, ששימשה בעבר לטיפול בחולי סרטן, גורמת לתופעות לוואי קשות, וביניהן פגיעה במח העצם ובכדוריות הלבנות. דברים אלה, יחד עם הודעתה של מרק עצמה, על כך שארבעה חולים בקבוצת הניסוי שנטלו את התרופה לקו בסרטן (כל אחד בסוג אחר), הפכו את הפרופיל הבטיחותי של התרופה החדשה למורכב ובעייתי ביותר. על כן, ספק רב אם התרופה האורלית של מרק אכן תקדים את הלקווינימוד וספק רב אם תהווה חלופה ראויה לקופקסון.

 

המאמר המלא פורסם ב-Money talks, בלוג החברה של מגדל שוקי הון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר