מס' צפיות - 352
דירוג ממוצע -
חשש מפני מתקפה על מערכות המחשוב
החשש מפני פגיעה במערכות המחשוב נמצא בראש סדר העדיפויות של קהילת המודיעין האמריקאית - כך אומר מנהל המודיעין הלאומי מייקל מק'קונל.
מאת: טור אורח 20/01/09 (02:25)

מאת: מערכת pCon

 

פגיעה במערכות המחשוב היא אחת החששות הגדולים ביותר שמטרידים כיום את קהילת המודיעין האמריקאית, כך אמר מנהל המודיעין הלאומי (National Intelligence Director), מייק מק'קונל, במסיבת עיתונאים שכינס בסוף השבוע האחרון.

הנושא נמצא, לדבריו, בראש סדר העדיפויות של קהילת המודיעין האמריקאית, יחד עם נושא הגרעין האיראני. מק'קונל פחות מודאג מהאפשרות של גניבת המידע, ויותר מהאפשרות של פגיעה בו או מחיקתו. כל מערכות המחשוב, של הממשל האמריקאי, הצבא והארגונים המסחריים בארצות הברית, עשויות למצוא את עצמן פגיעות. "זוהי הבטן הרכה של המדינה הזו", הוא אומר על הסכנה הנשקפת למערכות המחשוב.

הממשל הפדרלי עובד בימים אלו יחד עם מחלקת ההגנה על המולדת (ה-Homeland Security Department) על תוכנית כללית להגנה על מערכות המחשוב. מק'קונל אומר כי זה לא מספיק. לדבריו, צריך להתבצע שיתוף פעולה בנושא בין כל 16 זרועות המודיעין של קהילת המודיעין האמריקאית. שבירת החומות שבין סוכנויות המודיעין השונות היא אחת המטרות העיקריות שלנו, הוא אומר.

יכולנו למנוע את ה-11 בספטמבר

לדבריו, שיתוף פעולה כזה וניהול נכון יותר של המידע המודיעיני יכול היה למנוע את אירועי ה-11 בספטמבר. היה מספיק מידע במערכות המידע של סוכנויות המודיעין השונות שיכל היה לחשוף את תוכנית הטרוריסטים בטרם ביצעו את הפיגועים, הוא אומר. לדעתו, אירוע טרור כמו ה-11 בספטמבר לא יוכל להישנות שוב על אדמת ארצות הברית.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר