מס' צפיות - 363
דירוג ממוצע -
אנטיוירוס נגד אנטיוירוס
מאת: יאיר מור 05/01/09 (02:28)

מייקרוסופט דיווחה עם סיום 2008 כי במהלך חודש דצמבר הסיר עדכון האבטחה החודשי שלה תוכנת אנטי-וירוס מזוייפת מכמעט 400,000 מחשבים.

 
עדכון האבטחה החודשי של מייקרוסופט, Malicious Software Removal Tool, מיועד להילחם בתוכנות אבטחה מזוייפות, וכל חודש הוא יוצא בגרסא חדשה הנלחמת נגד "משפחה" אחרת של תוכנות כאלה. בחודש דצמבר הייתה זו משפחת FakeXPA, הכוללת את התוכנות Antivirus XP, AntivirusXP 2008 ו-Antivirus 2009 (אם יש לכם את אחת מהן על המחשב - טוסו מייד להוריד את כלי ההסרה, ואל תחזרו הנה לפני שטיפלתם בהן!).

 

מייקרוסופט דיווחה כי תוך 9 ימים משחרור העדכון ב-9 לדצמבר הוסר "אנטיוירוס 2009" מכ-394 אלף מחשבים. משתמשים שנופלים קרבן לתוכנה הזו סובלים מחלונות פופ-אפ עקשניים שדורשים מהם לקנות את תוכנת ה"אנטי-וירוס" חסרת-הערך בסכום שנע בין 40 ל-50 דולר כדי להפסיק את המטרד. כמובן שהתוכנה לא באמת מספקת הגנה למחשב, ורק חושפת אותו להתקפות פוטנציאליות נוספות.

 
בחודש שעבר דיווחה מייקרוסופט כי היא כיוונה את העדכון החודשי נגד התוכנות Advanced Antivirus, Ultimate Antivirus 2008 ו-XPert Antivirus, והסירה אותן מכמעט מיליון מחשבים. אם הם ימשיכו כך, הציבור עוד עלול להפסיק לשנוא אותם.

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר