מס' צפיות - 349
דירוג ממוצע -
אורזים בגדול
מאת: יאיר מור 24/12/08 (02:21)

חג המולד נחשב לסיבה מצויינת לחגוג בהומור חגיגי, ולא חשוב אם הנושא המדובר הוא פוליטיקה, כלכלה או - כמובן - טכנולוגיה. לסטר היינס, מאתר הרג`יסטר הבריטי, החליט לחגוג את ההומור הגיקי בכתבה מושקעת מלווה תמונות עוצרות-נשימה של... פליימוביל ולגו. רגע, אולי נקדים תחילה כמה מילות-רקע.

בזמן האחרון הצטברו בקרב אתרים חובבי-טכנולוגיה מאות סיפורים על חברת HP, ספקית ציוד המחשוב הגדולה בעולם. החברה האמריקנית החליטה, כנראה, להספיד את הטרנד הירוק בצורה מתריסה מאוד: מוצרים של החברה נארזים בקופסאות קרטון עצומות, בתוספת "מעטפות-בועות" בגדלים מפחידים. כך, למשל, הקורא שטפן סטרנג קיבל משלוח מחברת HP, בקופסא ענקית שהכילה - שימו לב - 16 קופסאות קטנות יותר, שבכל אחת ממנה היו 2 דפי A4 עטופים בנייר-בועות; הקורא סיימון לוקאס מטוקיו קיבל זיכרון למחשב (שגודלו פחות מאריזת-דיסק), נתון בתוך קופסא בגודל מחשב שלם; קורא אנונימי שהמעסיק שלו קיבל מכונה לכריכת ספרים בקרטונים שמילאו את כל חדר-הדואר של החברה; והקורא מייק קרסוול, שהזמין עכבר-מחשב פשוט, וקיבל אותו קשור חזק לפלטת-עץ - הרי העכברים האלה כל-כך כבדים, שצריך משהוא מוצק כדי לעמוד במשקל שלהם.

 

 
אחרי כל זה, אפשר להבין למה קוראי מגזין הטכנולוגיה הבריטי קיבלו אתמול לתיבת העדכונים שלהם את הכותרת הבומבסטית: "קופסת-ענק של HP שניתן לראות מהחלל". הכתבה, שהוכנה במסגרת המדור ההומוריסטי של לסטר היינס, הציגה את תמונת הקרטון כפי שצולמה מ"גוגל ארץ", ואחריה כתבה ארוכה ומושקעת עם תמונות נוספות, של אירועים שהתרחשו כביכול בתוך הקופסא העצומה. הכל בנוי מלגו ופליימוביל, עם מונטאז`ים מקצועיים בפוטושופ, והכל כדי להגיע בסוף לזה: בתוך הקופסא, שהיא באמת עצומה אך לא עד כדי פוטנציאל לזיהוי מהחלל, נמצא זיכרון למחשב, עטוף בנייר בועות במשקל שלא היה מבייש כדור-פורח ועדיין כמעט בלתי-נראה בתוך המארז אדיר-הממדים.

אז לכל מפעלי האריזה של HP - חג שמח, אבל דיר בלאק אם בשנה הבאה יהיה מחסור בעצי מולד כי היו צריכים לכרות את כולם בשביל הקרטונים שלכם!

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר