מס' צפיות - 296
דירוג ממוצע -
הדיסקים נשרטים - מי אשם?
מייקרוסופט ידועה בתור שנואת הציבור מזה כעשור, והסיפור הבא ממחיש עד כמה הציבור מקפיד עם החברה על תקלות שבחברה אחרת היו נתפשות כמובנות מאליהן.
מאת: יאיר מור 22/12/08 (02:30)

קונסולת המשחקים האחרונה של החברה, ה-XBox 360, משווקת מזה כ-3 שנים. מתוכן כשנתיים וחצי מתנהל פולמוס ציבורי על תכונה מטרידה שגילו גיימרים רבים לאחר רכישת המכשיר: האיקס-בוקס שורטת להם את הדיסקים. רק בשבוע האחרון התיר בית משפט בארה"ב את השימוש במסמך סודי, בו טוען מהנדס ממייקרוסופט בעדותו כי מייקרוסופט ידעה על נטייתה של האיקס-בוקס לגרום שריטות לדיסקים עוד טרם יציאתה לשוק, ולמרות זאת לא השהתה את שיווק המוצר ולא מיהרה כ"כ להוציא תיקון לבעיה בדגם הבא שלו.

 
עד כאן הכל טוב ויפה - תקלה קלאסית ויחס מייקרוסופטי אופייני - אך הפרט השולי-מאוד שהופך את הקערה על פיה הוא זה: הקונסולה לא שורטת את הדיסקים בשימוש רגיל, אלא רק אם המשתמש מטה אותה בזמן העבודה. למקרה שזה לא ברור לכם, אם תעשו את אותו דבר עם מחשב סטנדרטי או מערכת סטריאו, סביר להניח שאלו לא רק ישרטו את הדיסק, אלא אף יגרמו לו להישבר ולהרוס את הכונן/מגש. ושלא נדבר בכלל על מה שעלול לקרות למאווררי המחשבים או הקונסולות שלכם אם "תנסו את זה בבית" (כמעט כל פרופלור נוטה לזוז אם משנים את נטיית ציר הסיבוב שלו, ועלול להתנגש בצורה זו במסגרתו). אבל מכיוון שמדובר במייקרוסופט - כמובן שזו עילה לתביעות ייצוגיות.

 
ואם גם אתם רואים שריטות עגולות בלתי-מוסברות על דיסקים שהשתמשתם בהם עם האיקס-בוקס שלכם - תעמידו אותה על משטח ישר ותפסיקו לקטר!

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר