מס' צפיות - 361
דירוג ממוצע -
היערכות לאומית לאבטחה ברשת
המרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים בארצות הברית (CSIS) קורא לממשל אובאמה להעלות את נושא הבטיחות ברשת האינטרנט לראש סדר העדיפיות הלאומי. המצב חמור עד כדי כך, שנדרשת היערכות לאומית, נכתב בדוח.
מאת: טור אורח 10/12/08 (02:36)

מאת: מערכת pCon

 

המרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים, CSIS (ר"ת של Center for Strategic and International Studies), הגיש השבוע דו"ח מקיף ומרחיק לכת במסקנותיו בנושא האבטחה ברשת האינטרנט. בשורה התחתונה של הדוח קורא הארגון לממשל החדש של אובאמה להעמיד את הנושא בראש סדר העדיפויות הלאומי.

הדו"ח, בין 96 העמודים, נכתב לאחר מחקר נרחב וארוך שהחל בשנת 2007 בעקבות שורה של תקריות אבטחה חמורות במערכות המחשוב הרגישות ביותר של ארצות הברית, ובניהן, במערכות המחשוב של משרד ההגנה האמריקאי, המשרד להגנת המולדת (Homeland Security), משרד המסחר ונאס"א.

בדו"ח נטען כי ארצות הברית כשלה בטיפול באבטחת המרחב ברשת האינטרנט (CyberSpace). "אמנם מערכות המחשוב והתקשורת של הצבא עדיין בטוחות ברובן, אך יחד עם זאת, כיום קל מאוד למתחרים כלכליים ולאויבים צבאיים לשים את ידם על מידע טכנולוגי סודי ועל הקניין הרוחני של כל הארגונים המובילים במדינה ובמערכות השלטון האחרות", נכתב בדו"ח.

מחברי הדו"ח רואים את בעיית האבטחה ברשת כאחד האיומים החמורים ביותר על בטחון ארצות הברית כולה ודורשים מהממשל החדש לטפל בנושא ברמה הלאומית.

"על הממשל לתכנן אסטרטגיה מקיפה וכוללת שתטפל בבעיה" הם מבקשים ומוספים מספר המלצות אופרטיביות, שבניהן: יצירת שיתוף פעולה בין כל משרדי הממשל לטיפול בנושא, הקמת משרד ייחודי לטיפול בבעיה בתוך הבית הלבן שיהיה תחת פיקודו של משרד הנשיא, הגברת החקיקה בנושא והשקעה רבה יותר במחקר ופיתוח.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר