מס' צפיות - 503
דירוג ממוצע -
אינטל - שיא עולם במהירות
אינטל הצליחה לשבור שיא עולם במהירות - מדעני החברה פיתחו שבב סיליקון אופטי הפועל במהירות שיא של 340GHz. מה הן המשמעויות של כך?
מאת: טור אורח 09/12/08 (13:50)

מאת: מערכת pCon

 

אינטל הצליחה לפתח לראשונה שבבי סיליקון מבוססי APD (ר"ת של avalanche photodetector - רכיב המסוגל לזהות ולהגביר אותות חוזי). השבב, המבוסס על טכנולוגיה פוטונית, מגיע למהירות של 340GHz - המהירות הגבוהה ביותר שנמדדה אי פעם בשבב סיליקון.

שבבים פוטוניים מסוגלים להעביר ולקבל מידע באמצעות אור, במקום חשמל, ולכן הם מהירים הרבה יותר (מהירות האור היא הגבוהה ביותר בטבע). הם משמשים כיום בעיקר במקרים בהם נדרשות יכולות העברת מידע בפס רחב במיוחד, למשל, במחשבי על. אינטל טוענת כי שימוש בשבבים כאלו יהיה חיוני במחשבי העתיד, אשר יפעלו באמצעות מספר רב של ליבות מעבד.

עד היום אף חברה לא הצליחה לפתח שבב סיליקון מבוסס APD. על מנת להגיע למהירויות הגבוהות בשבב APD משתמשים כיום בחומרים אחרים, שונים מסיליקון ויקרים הרבה יותר. משום כך, הכרזתה של אינטל היא בשורה חשובה ומשמעותית עבור עולם החומרה, אשר יוכל באמצעות טכנולוגיה זו, להביא לצרכן שבבי סיליקון מהירים הרבה יותר, ויחד עם זאת, גם זולים יותר.

לדברי מריו פניסיה (Mario Paniccia), מנהל בכיר באינטל, שבבים אלו יהיו שימושיים לא רק עבור תקשורת אופטית אלא גם עבור יישומים אחרים כמו קריפטוגרפיה קוונטית, יישומים ביולוגיים, imaging ועוד.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר