מס' צפיות - 869
דירוג ממוצע -
באינטל חושבים מחדש על ה-Netbooks
לאחר שהכריזה בשנה האחרונה כי ה-Netbooks, אותם מחשבים נייידים זעירים, הם הדבר הבא בעולם המחשבים, חזרה בה השבוע אינטל והודיעה כי תאלץ לחשוב על כל הרעיון מחדש.
מאת: טור אורח 01/12/08 (01:27)

מאת: מערכת pCon

 

Netbooks הם זן חדש יחסית של מחשבים ניידים, קלי משקל, קטנים במיוחד, בעלי רמות ביצועים בסיסיות וחסכוניים באנרגיה. מחשבים אלו קיבלו דחיפה חזקה בשנה האחרונה, בין השאר, בעזרת ההשקעה הרבה של אינטל בנושא, אשר הגדירה עד לא ממזמן את ה-Netbooks כ"דבר הגדול הבא". בין התוצאות של ההשקעה הזו ניתן לראות את מעבד האטום שפיתחה אינטל, אשר נמצא כיום במרבית ה- Netbooks הנמכרים כיום.

לאחר שתלתה תקוות רבות כל כך במחשבים הניידים הזעירים, כמו גורמים רבים אחרים בתעשייה, מכריזה כעת אינטל כי הערכתה הייתה אולי אופטימית מידי. יותר מכך, אומרת החברה - יש צורך לחשוב על כל הרעיון מחדש . בכנס Raymond James IT Supply Chain שנערך בסוף השבוע האחרון בקליפורניה, אמר סטו פאם (Stu Pann), סגן נשיא מכירות ושיווק בחברה, כי אינטל רואה את העתיד של שוק ה-Netbooks באופן שונה ממה ששיערה מלכתחילה.

אי אפשר להשתמש ב-Netbooks יותר משעה

"בהתחלה חשבנו שה-Netbooks יצליחו בשווקים מתפתחים ובקרב צעירים. כיום אנחנו יודעים שהם מצליחים בעיקר דווקא במערב אירופה ובצפון אמריקה. רוב הקונים שלהם הם משתמשים שפשוט לא רוצים לסחוב את המחשבים הניידים הרגילים", אמר פאם. עוד הוא הוסיף ואמר כי "כל מי שהשתמש במסך בגודל של "10, הנמצא במחשב Netbook, יודע שאי אפשר להשתמש בו יותר משעה".

בין המופתעים והלא מופתעים

מדובר בשינוי די משמעותי בעמדתה של אינטל, אשר הפתיע גורמים רבים בתעשייה אשר נבאו ל-Netbooks הצלחה מסחררת. יחד עם זאת, יש מי שלא הופתע כלל מהעמדה החדשה של החברה.

ענקית המחשבים AMD למשל, הכריזה כבר בעבר כי היא איננה מתכוונת להשקיע בשוק הזה. לדעת בכירים בחברה, מדובר במחשבים קטנים מידי בעלי ביצועים נמוכים מידי אשר לא יספקו את המשתמש הממוצע. AMD העדיפה להתמקד במקום זאת במזעור העובי של המחשבים הניידים ובהקטנת משקלם מבלי לפגוע בגודל המסכים או בביצועי המחשב.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר