מס' צפיות - 387
דירוג ממוצע -
אינטל ומיקרון ב-34 נונמטר
השבבים הולכים וקטנים, וכעת אינטל ומיקרון משתפות פעולה דרך חברת בת משותפת המייצרת שבבים בטכנולוגיית 34 ננומטר. למה ישמשו השבבים בטכנולוגיה זו? הסבר בהמשך.
מאת: טור אורח 26/11/08 (14:21)

מאת: מערכת pCon

 

חברה בבעלות של אינטל ושל מיקרון החלה בייצור המוני של שבבי זיכרון פלאש NANS בעזרת טכנולוגיית 34 ננומטר. בחברה המשותפת של אינטל ומיקרון, הנקראת IM Flash Technologies, ייצרו כ-50% מהשבבים בבית החרושת ביוטה עד סוף השנה.

עוברים ל-34

זיכרון פלאש מסוג NAND משמש לאחסון שירים, סרטים וקבצים אחרים על גבי iPods, iPhones ומגוון התקנים קטנים אחרים. מידות הננומטר מתארות את הגודל של הטרנזיסטורים הקטנים וחלקים אחרים הניתנים לייצור על גבי שבב בודד. בננומטר יש בין 3 ל-6 אטומים, בהתאם לסוג האטום, ויש מיליארד ננומטרים במטר.

יצרני שבבים שונים מייצרים כבר היום שבבים בעזרת טכנולוגיית 40 ו-45 ננומטר. בדרך כלל, ככל שיש יותר טרנזיסטורים על שבב, וככל שהם יותר קרובים זה לזה, כך יכול השבב לבצע משימות מהר יותר. מעבר לביצועים, חברות עובדות על ייצור שבבים קטנים יותר ויקרים פחות מאחר והלקוחות מעוניינים בהתקנים בעלויות נמוכות ובגדלים הולכים וקטנים.

כבר בייצור

ב-IM Flashe מייצרים כעת שבב NAND של 32GB, בגודל של ציפורן, בטכנולוגיית ה-34 ננומר, ומצפים שהשבבים ישמשו בכוננים מסוג SSD או כרטיסי זיכרון פלאש המיועדים למוצרים קטנים כמו מצלמות דיגיטאליות.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר