מס' צפיות - 404
דירוג ממוצע -
לדבר אל הגוגל
מאת: יאיר מור 21/11/08 (01:33)

מי שחשב שמערכת ההפעלה הסלולארית של גוגל תתפוש את כל תשומת הלב של מתכנתי החברה בתחומים יישומי הסלולאר - טעה. השבוע יצא, אחרי עשרות עיכובים ודחיות, היישום המהפכני של גוגל לאייפון - חיפוש ע"י דיבור. היישום, שצפוי לצאת היום (יום שישי) אחרי דחיות רבות מספור מצד "אפל", מעניק למשתמשי המכשיר את האפשרות להגיד לטלפון מה לחפש, ולתת לו לעשות את שאר העבודה לבד.

 
היישום החינמי לסמארטפון הפופולארי מזהה כאשר המשתמש מרים את הטלפון אל אוזנו, ומפעיל את מנגנון ההקלטה. לאחר הישמע הביפ, המשתמש שואל שאלה או אומר מלים לחיפוש. כשהוא עוצר, נשלחת ההקלטה לשרתי גוגל, המנסים להמיר את הקובץ לטקסט שיפעיל את מנוע החיפוש, שעולה מייד חזרה במכשיר עם התוצאות המתאימות.

 
על פי השמועות, מנוע זיהוי הדיבור של שרתי גוגל מדוייק באופן "מפחיד", כהגדרת אחת ממבזקניות הטכנולוגיה הידועות, אם כי באחד מאתרי הטכנולוגיה סיפרו כי המנוע של ענקית החיפוש שיבש קשות את אחת השאלות שלהם. לא רק זה, אלא שהחיפוש גם מתאים את עצמו למיקומכם, כך שאם תחפשו "מזג אוויר" בשעת טיול במינכן (אוקיי, אני מבטיח לא להזכיר את מינכן באופן קבוע) או "זמני הקרנות סרטים" בשעת ביקור בפריז - התוצאות יראו לכם את התשובות לצרכים אלה בסביבה בה אתם נמצאים.

 
היישום הוא אחד מהצעדים המשמעותיים ביותר מצד גוגל מאז השקת מנוע החיפוש הפופולארי, והוא מהווה עליית מדרגה בשירותי החיפוש. לאחר ההשקה הרשמית לאייפון הוא צפוי להגיע גם למכשירי הבלאקברי, ולבסוף גם למערכת ההפעלה הסלולארית של גוגל עצמה, הנמצאת (כרגע, לפחות) במקום האחרון בין מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים. אז הנה הצעה לשאלה: כמה שנים ייקח להוסיף עברית למנוע זיהוי-הדיבור של גוגל?

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר