מס' צפיות - 476
דירוג ממוצע -
עובד אינטל מואשם בגניבת סודות
מה הסיוט הגרוע ביותר עבור ארגון? גניבת מידע, כמובן. זה בדיוק מה שקרה באינטל, לאחר שעובד לשעבר גנב מידע סודי ביותר ותכנן להעבירו ל-AMD. איך זה נגמר? ולמה חשוב ללמוד מהסיפור?
מאת: טור אורח 09/11/08 (14:22)

מאת: מערכת pCon

 

עובד לשעבר של אינטל שהואשם כבר בגניבת סודות ארגוניים מהחברה, עומד כעת בפני האשמות נוספות על הנאה. באוגוסט האחרון האשים ה-FBI את Biswahoman Pani, עובד לשעבר של אינטל בגניבת סודות מסחריים אחרי שלכאורה נמצאו למעלה מ-100 עמודים של מסמכים רגישים של אינטל בביתו של Pani, כולל 13 קבצים בסיווג "סודי ביותר" שכללו עיצובים של שבבים עתידיים. המידע שנמצא אצל Pani היה שווה יותר ממיליארד דולר בעלויות פיתוח ומחקר.

עובד אצל המתחרה

העובד התפטר מאינטל במאי האחרון, בכוונה להמשיך לעבוד שם עד ה-11 ביוני. עם זאת, הוא החל לעבוד אצל החברה המתחרה, AMD, כבר בשני ביוני, כאשר עדיין הייתה לו גישה למחשב הנייד שקיבל מאינטל ולרשת החברה, באמצעותם אסף מידע סודי במטרה להעבירו ל-AMD.

באינטל פנו ל-FBI ולמשרד המשפטים בבקשה להתערב בנושא לאחר שגילו כי Pani עבר לעבוד ב-AMD. לפי ה-FBI, אין כרגע הוכחות לכך שב-AMD ידעו או עודדו את פעולותיו של העובד, או שקיבלו מידע לגבי אינטל, והעובד אף פוטר מ-AMD.

עונשים חמורים

לאחרונה התווספו להאשמות נגד Pani האשמות נוספות בנוגע להונאה, והוא צפוי לגזר דין של מקסימום עשר שנים עבור כל סעיף בבית הכלא אם יימצא אשם, או עד 20 שנים אם יימצא אשם בהונאה. זו היא דוגמא נוספת לעובדה שהסכנות המשמעותיות ביותר לארגונים היום מגיעות מהעובדים, ולאו דווקא מאיומים כמו וירוסים.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר