מס' צפיות - 722
דירוג ממוצע -
ה-FCC פותחת תדרי שידור לאינטרנט אלחוטי
חברות האינטרנט והמחשבים בארצות הברית, יחד עם חברות טכנולוגיה מובילות כמו מיקרוסופט וגוגל, קיבלו את מבוקשן – ספקטרום רחב יותר לאינטרנט אלחוטי. אז מה זה שטחים לבנים, ולמה ראשי רשתות הטלוויזיה כועסים?
מאת: טור אורח 07/11/08 (02:13)

מאת: מערכת pCon

 

ה-FCC, נציבות התקשורת הפדראלית בארצות הברית, פתחה לשימוש תדרים פנויים של שידורי טלוויזיה אנלוגיים אשר בקרוב ניתן יהיה להשתמש בהם כתשתית לאינטרנט אלחוטי. חברות טכנולוגיה כמו גוגל ומיקרוסופט, וחברות תקשורת רבות, כבר הביעו התלהבות, מאחר והחלטה זו צפויה להרחיב את שירותי האינטרנט האלחוטי הקיימים בארצות הברית, עם חיבורים מהירים יותר לאינטרנט.

שטחים לבנים

מדובר בתדרים המשמשים לשידורי טלוויזיה, ומכונים White Spaces. אותם שטחים לבנים אשר יתפנו כאשר שידורי הטלוויזיה יעברו משידורים אנלוגיים לשידורים דיגיטאליים, יוכלו מפברואר הקרוב לשמש ערוץ נוסף, שלישי במספר, לשירותי האינטרנט בפס רחב, מעבר לכבלים ולרשתות הטלפון.

השטחים הלבנים מציעים נפח תעבורה גבוה, ולכן מתאימים לאינטרנט בפס רחב. מהירות האינטרנט בארצות הברית נחשבת בעולם לאיטית יחסית בהשוואה לאירופה ומזרח אסיה, וחברות המחשבים והאינטרנט מאמינות כי התדרים החדשים ישפרו לא רק את המהירות, אלא יעודדו גם שימוש נרחב יותר באינטרנט, במקביל לעלייה במכירות מחשבים.

ערעור או תביעה

ומי לא מרוצה? רשתות הטלוויזיה. הן טוענות כי שימוש בשטחים הלבנים משמעותו שימוש בתדרים הקרובים מדי לתדרי השידור של הטלוויזיה, מה שעלול להפריע לשידורים. חברות הטלוויזיה השונות כבר הודיעו כי יערערו על ההחלטה או יגישו תביעה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר