מס' צפיות - 495
דירוג ממוצע -
התחזית של מיקרוסופט: מעונן
תחום מחשוב הענן (Cloud Computing) ממשיך להתחמם, ונראה כי מיקרוסופט מתכננת להשיק פלטפורמה דומה לזו שמציעה אמזון. תחרות נוספת לאמזון מגיע מכיוון נוסף. האם אנחנו בדרך למחשוב ענן כמיינסטרים?
מאת: טור אורח 28/10/08 (01:13)

מאת: מערכת pCon

 

לא רק מזג האוויר בארץ עומד בסימן עננים - השבוע הקרוב צפוי להיות חם בכל הנוגע למחשוב ענן. בשבוע הקרוב צפוי להתקיים כנס PDC (ר"ת: Professional Developers Conference) של מיקרוסופט, כאשר אחד הנושאים העיקריים בו יהיה מחשוב ענן ותוכניותיה של מיקרוסופט בתחום. בינתיים, הזירה מתחממת גם בעזרתן האדיבה של אמזון וחברת Rackspace.

אמזון בבעיה?

באמזון הסירו את תווית הבטא משירותי מחשוב הענן שלהם, ה-EC2, וכעת גם השתנו המחירים. חברה נוספת, Rackspace, המתמחה באירוח שרתים, נכנסה אף היא לתחום מחשוב הענן ותתחרה באמזון, מתוך הבנה כי אירוח השרתים הולך לאבד לקוחות לטובת שירותי מחשוב ענן המציעים שירותים דומים בעלויות נמוכות בהרבה.

צעד זה צפוי לגרור אחריו מעבר של ספקיות נוספות של מגוון שירותים לכיוון פתרונות מחשוב ענן, מה שיהפוך טכנולוגיה זו למיינסטרים. ב-Rackspave רכשו שתי חברות, JungleDisk ו-Slicehost. חברת JungleDisk מספקת שירותי גיבוי ואחסון קבצים מקוונים, והשתמשה עד כה בשירותי Simple Storage Service (ה-S3) של אמזון. חברת Slicehost היא מפתחת של מכונות וירטואליות, ומתחרה בשירותי EC2 של אמזון.

מיקרוסופט נכנסת לתחום

לפי השמועות, בכנס PDC צפויה מיקרוסופט להכריז על פלטפורמת מחשוב דומה לפחות חלקית למה שמציעה אמזון בשירותי EC2, ולהציג פרטים למפתחים לגבי דרכים להשתמש בשירותי הענן שלה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר