מס' צפיות - 1122
דירוג ממוצע -
חלונות XP עדיין איתנו
מיקרוסופט ממשיכה להאריך את חיי חלונות XP, ותאריך התפוגה נדחה מינואר 2009 ליולי 2009. מה זה אומר לגבי ויסטה? ומדוע עו"ד ישראלי אחד כבר הגיע עם הנושא לבית המשפט?
מאת: טור אורח 07/10/08 (01:08)

מאת: מערכת pCon

 

הפסקנו לספור את הארכות החיים שקיבלה מערכת ההפעלה חלונות XP בשנה האחרונה, אבל הנה מגיעה הארכה נוספת. במיקרוסופט הודיעו כי ידחו את תאריך התפוגה של חלונות XP עד לתאריך הקרוב לתאריך ההשקה של חלונות 7. למרות שרשמית חלונות XP כבר לא מוצעת למכירה מאז יוני האחרון, הרי שעדיין ניתן להתקינה גם על גבי מחשבים חדשים. לפחות בתיאוריה.

מה זה שינמוך?

במיקרוסופט קוראים לזה "שינמוך" - אופציה המגיעה עם חלונות ויסטה ומאפשרת לחזור "אחורה" לחלונות XP. התאריך האחרון לזכות השינמוך נקבע לינואר 2009, אך כעת הודיעו במיקרוסופט כי ניתן יהיה להמשיך ולהשתמש באופציה זו עד יולי 2009. תאריך חדש זה יאפשר ללקוחות רבים לעבור ישירות מ-XP לחלונות 7, ולמעשה לדלג לחלוטין על ויסטה.

עם זאת, מתביעה שהגיש אחד הלקוחות הישראליים, לא בטוח שאופציית השינמוך אכן פועלת בשטח. לפי התובע, עו"ד גיא אופיר, אשר רכש מחשב נייד מלנובו שהגיע עם חלונות ויסטה מותקנת עליו, כאשר ביקש להתקין חלונות XP על המחשב הוא קיבל תשובה שלילית.

בכתב התביעה מציין אופיר כי סבל מתקלות חוזרות ונשנות וביצועים איטיים בגלל חלונות ויסטה. בתביעה דורש אופיר לחייב את מיקרוסופט ואת לנובו לספק לו חלונות XP, וכן לפצותו ב-2,500 ₪. בפנייה קודמת למעבדות לנובו בארץ, לא הסכימה לנובו להתקין עבורו XP, ואף פרמטו לטענתו את המחשב ללא גיבוי הנתונים שעליו. מסתבר כי בישראל לא ניתן לרכוש מחשב חדש עם חלונות XP עליו, ואופציית השינמוך לא תמיד עובדת.

גם במיקרוסופט מתוסכלים

המסקנה העיקרית היא שחלונות ויסטה לא מצדיקה את קיומה. תכתובות דוא"ל בין בכירי מיקרוסופט מוכיחות כי גם בחברה מתוסכלים מאד מהויסטה. ובינתיים - XP עדיין כאן.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
VISTA SUCKS!!!
אור יצחק 14.10.08 (17:29)