מס' צפיות - 474
דירוג ממוצע -
אינטל משיקה מעבד עם שש ליבות
כפי שהבטיחה, אינטל משיקה כעת, לפי לוח הזמנים שקבעה מראש, את סדרת מעבדי Xeon 7400 (הקרויים גם Dunnington) בעלי שש ליבות. למה מדובר בסוג של מפלצת, ומה עוד כוללים המעבדים החדשים?
מאת: טור אורח 19/09/08 (01:54)

מאת: מערכת pCon

 

כבר לפני כחצי שנה הודיעה אינטל על כוונתה להשיק שבבים משושי-ליבות. כעת מגיעה ההשקה. באירוע שהתקיים אתמול בסן פרנסיסקו הודיעה אינטל על השקת מעבדי Xeon 7400 משושי-ליבות, תחת השם Dunnington. השבב החדש מורכב, למעשה, משלושה מעבדי Penryn כפולי-ליבה על גבי פיסת סיליקון בודדת בעיצוב מונוליתי - כאשר בעבר כל מעבד עם יותר משתי ליבות פוצל לשתי פיסות נפרדות.

מפלצת של מחשב

בעזרת שש ליבות ושלוש רמות של זיכרון מטמון על שבב אחד, ה-Dunnington הוא מפלצת של ממש, ומהווה פריצת דרך בעולם ה-x86. מחשב-על שיתבסס על ה-Xeon יוכל כעת לבצע 48 או 96 משימות סימולטנית פר node.

שלא כמו ה-Tukwila הדו-ליבתי הבנוי בטכנולוגיית 65 ננו-מטר, ה-Dunnington משתמש בפחות חשמל. משפחת ה-Xeon 7400 מציעה גם מעבד ארבע-ליבתי. בכל המעבדים במשפחה, זיכרון המטמון יגיע בנפחים של 8, 12 ו-16MB.

שבעה מעבדים לבחירתכם

סך הכל הושקו שבעה מעבדים, במחירים הנעים החל מ-856 דולר ועד 2,729 דולר. מתוך שבעת המעבדים הללו, שלושה מיועדים להספק נמוך, עם מעבד אחד שצורך רק 50 וואט. מבחינת החומרה, אלה המעבדים הראשונים מבית אינטל המשתמשים ב-level-3 cache (סך הכל 16MB), עם שיפור של 50% בהשוואה ל-Xeon 7300.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר