מס' צפיות - 2157
דירוג ממוצע -
מערכת הפעלה של מקינטוש בעברית
למעלה מ-25 שנים לקח למערכת ההפעלה של אפל "ללמוד" עברית, אבל עכשיו זה כאן: חבילת תרגום למערכת ההפעלה לאופרד בעברית, להורדה בחינם באתר iDigital. התחרות מתחממת.
מאת: טור אורח 12/09/08 (02:44)

מאת: מערכת pCon

 

אתמול הודיעה iDigital, הנציגה של חברת אפל בישראל, על השקת חבילת תרגום למערכת ההפעלה OS X Leopard של מחשבי מקינטוש. מערכת הפעלה זו הושקה על ידי אפל כבר בשנה שעברה, אך לא תורגמה לעברית - למעשה, אף מערכת הפעלה למקינטוש לא תורגמה בעבר לעברית, למרות שאפל פעילה בישראל מעל ל-25 שנים.

מגויירת כהלכה

כעת לראשונה מתורגמת מערכת ההפעלה לעברית, מה שעשוי להפוך את המקינטוש לחלופה אמיתית ו"מגויירת כהלכה" למחשבי PC עם מערכת הפעלה חלונות. חבילת התרגום לעברית כבר זמינה להורדה בחינם באתר iDigital.

עד לא מזמן יכלו משתמשי מקינטוש בישראל ליהנות מתמיכה בעברית, אך רק בכל הנוגע להצגה והזנה של טקסט. עם זאת, תפריטים לא הופיעו בעברית או סבלו מבעיות שהפריעו למשתמשים, וגם לבעיית יישור הטקסט לימין לא תמיד נמצא פתרון.

צעד בכיוון הנכון

חבילת התרגום לעברית זמינה כרגע רק לגרסת OS X 10.5.4. בנוסף, נראה כי בעיות יישור הטקסט עדיין לא נפתרו לגמרי, בעיקר כאשר מדובר בתוכנות שאינן תלויות במערכת ההפעלה. עם זאת, מדובר בצעד חשוב בכיוון הנכון.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר