מס' צפיות - 456
דירוג ממוצע -
כלי חדש למיפוי רשתות
ב-MIT פיתחו כלי חדש למנהלי רשתות, שיכול לחסוך זמן רב ולמנוע התקפות אפשריות, על ידי מציאת המסלולים והפרצות בהם האקרים צפויים להשתמש להתקפותיהם. איך זה עובד? מיד.
מאת: טור אורח 01/09/08 (15:34)

מאת: מערכת pCon

 

במעבדת לינקולן ב-MIT פיתחו כלי מיפוי חדש למיפוי רשתות, המאפשר למנהלים לעקוב אחר מסלולי האקרים אפשריים. הכלי, הנקרא NetSPA (קיצור ל-Network Security Planning Architecture), סוקר את ארכיטקטורת הרשת, המחשבים האישיים המחוברים אליה, ורשימת פרצות אפשריות. התוצאה: תוכנית הימנעות מאיומים אפשריים.

באיזה סדר?

לפי צוות NetSPA, מדובר בכלי המספק מידע לגבי מקומות אליהם יכול ההאקר להגיע ובאיזה סדר. כאשר למנהלי הרשת יש מידע שכזה, אין עוד צורך לבזבז זמן על פרצות אליהן לא יכול ההאקר להגיע ממילא.

התוכנה מספקת גם הצעות לדרך המהירה ביותר לחסימת חורים באופן אפקטיבי, וכן דרכים לקונפיגורציה מהירה של הרשת למניעת נזקים מהתקפה שלא זוהתה. במקום לתקן או לחסום עשרות, מאות ואלפי "חורים", ניתן בעזרת הכלי למצוא את עשרת המקומות הקריטיים ביותר דרכם יכולה להתבצע פריצה, ולתקן אותם לפני טיפול בשאר הבעיות.

מנבאים מסלולים

הכלי משתמש בסורקי פרצות הזמינים כבר היום, אך גם מאיץ את תהליך הסריקה כולו, ומוסיף סריקות של פיירוולים לניבוי מסלולי הפריצה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר