מס' צפיות - 446
דירוג ממוצע -
Quicksilver - שובר שיאי מהירות
1 מיליון IOPS ושיפור של 250% בביצועים - אלה רק חלק מהיתרונות שב-IBM טוענים כי הצליחו להשיג במסגרת פרוייקט Quicksilver. אילו עוד פריצות דרך הושגו? למה אין הוכחות בשטח עדיין? ומה המטרה העיקרית של IBM כרגע?
מאת: טור אורח 31/08/08 (02:19)

מאת: מערכת pCon

 

ב-IBM טוענים כי פרוייקט האחסון שלהם, הנקרא Quicksilver, מציג שיאים חדשים במהירות העברת נתונים בטכנולוגיית SSD ואחסון מסוג פלאש. לפי מבחני החברה מדובר ב-1 מיליון קלטים/פלטים לשנייה (IOPS). פרוייקט המחקר המתקיים כעת בכמה מעבדות, עושה שימוש ב-SSD's (ר"ת: Solid State Drives) בשילוב עם טכנולוגיית וירטואליזציית אחסון.

מיליון IOPS

לטענת IBM, המחקרים הצליחו להביא לקצב של מיליון IOPS עם זמן תגובה של פחות ממילי-שנייה. בחברה מאמינים שזה ייתן ל-Quicksilver שיפור של 250% בביצועים, עם פחות מחמישית מזמן התגובה של אחסון קיים רגיל. המחקר הצליח גם להגיע למצב בו ה-SSD's משתמשים ב-55% בלבד מהחשמל והקירור בהשוואה לדיסקים רגילים.

ב-IBM אמנם עוד לא סיפקו הוכחות לתוצאות ולנתונים הללו, אך לטענתם הטכנולוגיה כבר נבדקת בקרב כמה לקוחות נבחרים של החברה. המטרה, לפי IBM, איננה להחליף כבר עכשיו את הדיסקים הקשיחים הקיימים היום, אלא בעיקר להראות את העליונות הטכנולוגית של IBM בהשוואה למתחרותיה.

מהירויות שיא

אחסון מסוג פלאש מתחיל לצבור תאוצה בקרב ארגונים, עם מגוון ספקים - כמו EMC, למשל - המציעים כבר מהירויות גבוהות יותר ואחסון יעיל בהרבה בעזרת SSD's. עם זאת, המהירויות המוצעות כרגע איטיות בהרבה מהמהירויות ש-IBM טוענת שהשיגה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר