מס' צפיות - 548
דירוג ממוצע -
לקוחות בנקים - היזהרו מניסיונות פישינג!
במהלך סוף השבוע וביום ראשון ניסו נוכלים להשיג מידע סודי על לקוחות בנק הפועלים ובנק אוצר החייל בעזרת פישינג - הקמת אתר מזוייף הנראה לגיטימי, והשגת פרטים אישיים. מה אומרים בבנק הפועלים?
מאת: טור אורח 25/08/08 (02:45)

מאת: מערכת pCon

 

נוכלים ניסו אתמול בעזרת התחזות לבנק הפועלים ובנק אוצר החייל להשיג פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות. הנוכלים הקימו אתר מזוייף לבנק, ושלחו הודעות דוא"ל המבקשת מלקוחות בנק הפועלים ובנק אוצר החייל להיכנס לאתר ולעדכן את הסיסמא. מאחר והאתר היה מזוייף, יכלו הנוכלים להשיג את שם המשתמש והסיסמא של כל מי שנפל במלכודת.

הודעה באנגלית

בהודעה, שהייתה כתובה באנגלית (ראה תמונה מצורפת), היה כתוב כי החל מה-21 ביולי 2009 יהיו מחוייבים כל לקוחות הבנקים להירשם לאתר או שחשבונם ייחסם. לכן, התבקשו הלקוחות למלא פרטים באתר שהופיע בהודעה (קישור שהוביל לאתר המזוייף), ולהקליד פרטי כרטיסי אשראי, קוד סודי למשיכת כסף, ופרטים נוספים.

ההודעה כללה את השם "בנק הפועלים", והקישור המצורף כלל לוגו של בנק אוצר החייל (אשר עד לפני שנתיים היה בבעלות בנק הפועלים, ועדיין מקבל שירותי מחשוב ממנו). בבנק הפועלים כבר הודיעו כי הם מודעים לניסיון הפישינג, וכי הם פועלים לחסימת האתר המתחזה.

מי אחראי?

עם זאת, נראה שלא הייתה חדירה למחשבי הבנק או פריצה לחשבונות של לקוחות, וכי הבנק נערך כעת בעזרת פתרונות אנטי-פישינג ואבטחה. בנוסף נמסר מבנק הפועלים כי הבנק מעניק ללקוחותיו אחריות בכל הקשור לפעילותם בשירותי הבנק באינטרנט.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר