מס' צפיות - 989
דירוג ממוצע -
תכירו: Virus Total
מאת: חץ בן חמו 24/08/08 (01:14)

כמה פעמים יצא לכם לקבל כל מיני קבצים מחברים ו"חברים" שחשבו שהקבצים ממש COOL אבל הם היו וירוסים וכל מיני צרות אחרות? זה במיוחד קורה כאשר וירוס משתלט על מחשב של אדם כלשהו ושכתובתכם מופיעה בספר הכתובות של אותו אדם, ומה שאותו וירוס עושה על מנת להפיץ את עצמו זה פשוט להעתיק כתובות מאותו ספר כתובות של תוכנת הדואר, ואז הוירוס מפציץ מיילים החוצה עם העתק של הוירוס.

 

בשביל זה כמובן יש את האנטי וירוס, נכון? אחרי הכל, שילמתם עבור התוכנה בשביל שתתפוס את כל החולירות האלו עוד בהתחלה לפני שהם עושים נזק!

 

אבל מה קורה שתוכנת האנטי וירוס ה"מאוד מומלצת" שחבר טוב המליץ לכם בחום, לא ממש עושה את עבודתה? האנטי וירוס של מיקרוסופט ושל Symantec לדוגמא, ברוב המבחנים העצמאיים מקבלים תוצאות מאוד נמוכות בזיהוי וניטרול וירוסים. אפשר כמובן לרכוש תוכנת אנטי וירוס אחרת, אבל גם אז איש אינו מבטיח כי התוכנה תזהה את כל הוירוסים (אף אחת לא מזהה ב-100%).

 

תכירו את הפתרון: Virus Total.

 

מהו Virus Total? זהו אתר שמאפשר לכם להעלות קובץ שקיבלתם במייל או הורדתם ממקור לא ידוע (ביטורנט? אימיול?), והשרות הזה יסרוק את הקובץ בלמעלה מ-20 אנטי וירוסים שונים וידווח להם האם הקובץ נגוע בוירוס או לא. אין צורך בתשלום, אין צורך בכלום. במידה ויש וירוס חדש לדוגמא בקובץ ששלחתם, הוא ידע אוטומטית להעביר אותו ליצרני האנטי וירוס כדי לבדוק יותר לעומק וגם לפתח פתרון לוירוס הזה.

 

אפשרי גם לשלוח לשרות הנ"ל את הקובץ החשוד ישירות מתוכנת המייל שלכם (או משרות המייל שלכם כמו GMAIL וכו') ואתם תקבלו תשובה לאחר זמן מה דו"ח אם יש או אין וירוס בקבצים. אפשר גם להתקין תוכנה קטנה שלהם שמאפשת ישירות מה-Windows להעלות קובץ ללא צורך בדפדפן או גלישה לאתר על מנת לסרוק קובץ או קבצים מסויימים דרך השרות.

 

מומלץ בחום. (ולא, אין לי שום קשר לחברה)

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר