מס' צפיות - 484
דירוג ממוצע -
אינטליגנציה מלאכותית תוך 40 שנה
זה מה שצופה לנו אינטל: התקדמות במהירות שיא במאה השנים הקרובות, שוות ערך להתקדמות של 20,000 השנים האחרונות. וזה לא הכל! מה עוד? באינטל מתכננים לנו את העתיד.
מאת: טור אורח 24/08/08 (01:26)

מאת: מערכת pCon

 

לפי ג'סטין ראטנר (Justin Rattner), ה-CTO של אינטל, אשר נאם בסוף השבוע בכנס IDF (ר"ת: Intel Developer Forum) בסן פרנסיסקו, מחשבים חכמים יותר מבני אדם הם רק עניין של זמן, או כארבעים שנה ליתר דיוק. לפי ראטנר, במהלך ארבעים השנים הקרובות זה בדיוק מה שיקרה - אינטליגנציה מלאכותית עד 2048.

התקדמות מהירה

במהלך ארבעים השנים הקרובות, מאמין ראטנר, מכונות מאינטל יציעו אינטליגנציה גבוהה מזו של בני האדם, וההתקדמות ב-100 השנים הבאות תהיה שוות ערך להתקדמות שעבר המין האנושי ב-20,000 השנים האחרונות - והכל בזכות הטכנולוגיה.

עם זאת, יש גם כמה בעיות מהותיות בדרך, בטווח הקצר והארוך, אם כי באינטל מאמינים שיש להם פתרונות גם לבעיות הללו. ד"ר מייק גרנר (Mike Garner) מקבוצת Emerging Materials באינטל, הסביר כי בעתיד נזדקק לחומרים חדשים על מנת לשפר ביצועי טרנזיסטורים, וכנראה שיהיה מעבר ממערכות בינאריות כאשר מחשבי הקוואנטום יהפכו מקוונים.

פיתוחים נוספים

באינטל עובדים גם על מערכת פוטונית הכוללת לייזר מובנה על גבי שבב סיליקון השולח מידע ב-3.2Gbps במורד כבל אופטי. במקביל, מדעני אינטל עובדים על שבב הכולל 20 לייזרים שכאלה, המסוגל להעביר מידע בקצב של עד 1Tbps.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר