מס' צפיות - 470
דירוג ממוצע -
AMD: שני שבבים טובים מאחד
ב-AMD משיקים כרטיס גרפי חדש, ה- ATI Radeon HD 4870 X2, הכולל שני שבבים גרפיים במקום אחד, ומציע יכולות כפולות בהשוואה לכרטיסים עם שבב בודד. מה עוד מציע הכרטיס? מה עלותו? ומה מתכננת המתחרה העיקרית?
מאת: טור אורח 13/08/08 (02:20)

מאת: מערכת pCon

 

התחרות על שוק הכרטיסים הגרפיים מתחממת. ב-AMD מכריזים כעת על כרטיס חדש, ATI Radeon HD 4870 X2, עם שני שבבים גרפיים במקום אחד, אשר לטענת החברה מציע יכולות כפולות מכרטיס גרפי עם שבב בודד. בכך רומזת AMD למתחרתה Nvidia, המציעה למשתמשים שימוש בשילוב בין שני כרטיסים גרפיים. כעת ב-AMD מציעים פתרון דומה שאמור להציע ביצועים כפולים.

שתי יחידות עיבוד

הכרטיס שמציעה AMD מבוסס על שבבים הצורכים פחות אנרגיה. על ידי שימוש בטכנולוגיית מזעור מתקדמות, הצליחו ב-AMD לייצר שבבים בעלות נמוכה בהרבה, וכך להתחרות באופן אגרסיבי מול Nvidia.

ה-ATI Radeon HD 4870 X2 מכיל שתי יחידות עיבוד גרפיות (GPU's). בעוד שבהשוואת ביצועים בין ה-GTX 280 של Nvidia אל מול כרטיס גרפי בודד של AMD, מנצחת Nvidia (עם 1.4 מיליארד טרנזיסטורים על גבי שבב אחד מול 950 מיליון בלבד אצל AMD), הרי ששילוב שני שבבים משפר את הביצועים של הכרטיס הגרפי של AMD.

ה-4807 X2 יכול להשתמש ב-2GB של זיכרון, בהשוואה לרוב הכרטיסים הגרפיים המציעים רק 1GB, והוא גם משתמש בזיכרון המתבסס על סטנדרט GDDR5 החדש. ב-AMD טוענים גם כי הכרטיס החדש מציע פי שלוש רוחב פס בהשוואה ל-3870 X2.

כמה זה עולה לנו?

מחיר ה-4870 X2 הוא 549 דולר, וב-Nvidia מיהרו להגיב למחיר זה כאשר קיצצו בעלות ה-GTX 280 כבר ביולי, והוא עולה כעת 499 דולר בלבד.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר