מס' צפיות - 555
דירוג ממוצע -
Larrabee - מעבד גרפי עם מאות ליבות
באינטל מכריזים על השקה בעתיד של מעבד גרפי בשם Larrabee, אשר יכלול בין 8 ל-48 ליבות, ובעתיד אף מאות ליבות. אז מדוע אינטל מתעקשת שלא מדובר במעבד גרפי? והאם יש לה סיכוי להתחרות בשוק?
מאת: טור אורח 06/08/08 (02:47)

מאת: מערכת pCon

 

לאחר שהודיעה על תוכניותיה להיכנס לשוק העיבוד הגרפי, מציגה כעת אינטל פרטים נוספים על ה-Larrabee, מעבד גרפי עם עשרות ליבות פנטיום. ה-Larrabee אמור להתחרות במעבדים גרפיים שמציעות חברות אחרות, אם כי באינטל טוענים כי המעבד הגרפי החדש כלל אינו מעבד גרפי, אלא ארכיטקטורה המאפשרת לשלב יכולות תכנות של ה-CPU יחד עם מחשוב מקבילי ויכולות של מעבדים גרפיים.

מאות ליבות

ה-Larrabee אמור להכיל בין שמונה לארבעים ושמונה ליבות פנטיום שהוקטנו, כאשר בעתיד המטרה היא להגיע למאות ליבות על כל מעבד. היתרון העיקרי שיש לליבות הפנטיום הוא שאין צורך ב-API's (ממשקי תכנות) מיוחדים, כך שמשחקים שקיימים כרגע יוכלו לרוץ גם על ה-Larrabee.

המעבד יהיה מיועד בתחילה עבור מחשבים אישיים, בעיקר בתחום המשחקים, כתחרות ברורה מול nVidia ו-AMD-ATI השולטות כרגע בשוק זה עם כ-98% נתח שוק יחדיו. מצב זה עלול להקשות מעט על אינטל, לפחות בהתחלה.

חידושים מרתקים

מודל התכנות של ה-Larrabee תומך במגוון יישומים, מה שיאפשר פיתוח של API's גרפיים, חדשנות מהירה ואלגוריתמי גרפיקה חדשים. המעבד כולל תזמון משימות המתבצע בעזרת תוכנה, מה שיאפשר ניהול משאבים בהתאם לעומס העבודה ובהתאם לדרישות המערכת.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר