מס' צפיות - 1141
דירוג ממוצע -
מחשב נייד מול נייח - מה עדיף?
הקרב הוותיק בין שני סוגי המחשבים - נייח או נייד? מה היתרונות והחסרונות של כל אחד ואחד, וכיצד באים לידי ביטוי ההבדלים? בכתבה הבאה.
מאת: דני 2 04/06/20 (08:18)

מאז פרצו לעולמנו המחשבים הניידים, הם יצרו תחרות קשה מול המחשבים הנייחים הותיקים ויצרו שני מחנות, כל מחנה עם יתרונות וחסרונות משלו. למעשה, אין באמת תשובה אחת מוחצת לטובת אחד מהצדדים והתשובה נמצאת אי שם באמצע ובעיקר בהתאם למה שאתם מחפשים.

 

אז מה עדיף? נייד או נייח? הנה כמה פרמטרים חשובים שכדאי להכיר ובהם באים לידי ביטוי ההבדלים העיקריים בין שני הסוגים. הכרה של פרמטרים אלו, תעזור לכם לדעת איזה סוג מחשב מתאים לכם.

 

אבל לפני שמתחילים, כדאי לדעת שקיימים כל כך הרבה סוגים שונים הן של מחשבים ניידים והן של נייחים. כך למשל, אם תחפשו מחשב נייד מומלץ ברשת, תוכלו למצוא לא מעט דגמים שטובים בהרבה מדגמים פשוטים של נייחים וכן להיפך. כך שצריך לסייג ולהודות שהשוואה היא מאוד כללית. אבל בואו פשוט נתחיל.

 

 

כח המחשב וחוזק

 

זהו הפרמטר בו המחשב הנייח מנצח בהליכה את הנייד. כדי שהניידים יהיו קלים ונוחים לנשיאה, היצרנים חייבים לוותר על רכיבים או להתפשר על רכיבים מסןג אחר, ולכן, כשלנייח אין בעיה להיות כבד, הוא בהחלט מחשב חזק יותר. ללא ספק.

 

נוחות

 

טוב, כשמדברים על נוחות, די ברור שהמחשב הנייד ינצח כאן. קל לשאת אותו ממקום למקום, לא מוגבלים לשולחן אחד בלבד, אפשר לשבת איתו בכל מקום שתרצו, אפשר להזיז אותו קדימה או אחורה אפשר לצפות בו בסרטון בשכיבה ובקיצור, אינסוף של גמישות.

 

עיצוב ומיתוג

 

בעוד החשיבות של עיצוב המחשב הנייח היא שולית וכמעט לא קיימת, במחשב הנייד לעיצוב משקל מכריע ומכיוון שיוצאים איתו גם מחוץ לבית, מדובר אפילו בסמל סטטוס. חברות כמו אפל וסמסונג, מקפידות מאוד על העיצוב במחשבים הניידים ורואים זאת היטב במוצריהן.

 

 

מחיר

 

כאן דווקא מנצח ובגדול המחשב הנייח. למוצר קל לנשיאה ומעוצב היטב, יש גם תג מחיר. במחיר של מחשב נייד בינוני של חברה כמו אפל, תוכלו לקנות מחשב נייח ברמה הגבוהה ביותר ובמחיר של מחשב נייד ברמה גבוהה, תוכלו לקנות במקומו 2 או אפילו 3 נייחים ברמה גבוהה. עד כדי כך באים לידי ביטוי ההבדלים במחיר בין מחשב נייח למחשב נייד.

 

אלו הם הפרמטרים העיקריים בהם נמצאים ההבדלים שמפרידים בין סוגי המחשבים. איזה מהם עדיף? את זה רק אתם יודעים בהתאם לדרישות שלכם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר