מס' צפיות - 618
דירוג ממוצע -
דירה חדשה בקריות: יוצרים עיצוב נעים מהפרקט ועד הגג
מאת: ליאור לידר 12/01/20 (12:35)

"שלשה מרחיבין דעתו של אדם אלו הן - דירה נאה ואשה נאה וכלים נאים", ברוח הפוליטיקלי קורקט, בנוגע לאישה הנאה, הרשו לנו שלא להגיב :), אולם בנוגע לדירה הנאה ולכלים הנאים, אנחנו בהחלט מצויים בדעה אחת עם חז"ל. עיצוב הסביבה המיידית (המשרד, החדרים, ובכלל - הדירה) מעסיק אותנו רבות בכל מקום בו אנחנו שוהים, ובכל שעות היממה, גם כאשר איננו עוסקים בכך במודע. כאשר אנחנו רוכשים דירה חדשה, לעומת זאת, מתעורר עניין זה ביתר שאת, כשבמרבית המקרים, עיצוב הדירה הופך לחלק מהותי מההנאה, מההתרגשות ומהציפייה שלנו למועד המעבר לדירה החדשה.

 

דירה חדשה בקריות - דירה חדשה, התחלה חדשה


כאשר אתם רוכשים דירה חדשה בקריות, בתל אביב או, אפילו באילת, יש לכם הזדמנות להתחיל מחדש, מבסיס נקי. ולכן, לא מפתיע כי רוב רוכשי הדירות החדשות בוחרים לנהוג בהן באופן שונה לגמרי מזו שנהגו בדירתם הקודמת, הישנה. הם ישכרו את שירותיו של מעצב פנים, יתקינו פרקטים או שטיחים מקיר לקיר, יציידו את כל חדרי הבית בציוד המתקדם ביותר הקיים כיום, יקנו את הריהוט המעוצב ביותר, בקיצור - יעשו את כל מה שהם יכולים על מנת ליצור לעצמם את הבית עליו חלמו בעת שגרו בדירתם הישנה. זה מובן וטבעי - מתחילים מחדש, באופן שמתאים בצורה הטובה ביותר לנקודה בה הם נמצאים בה כיום בחייהם.

 


צילום: שרביב

 

חשיבותו של עיצוב הבית בחיינו


כיום, אנחנו מודעים הרבה יותר מבעבר לחשיבותו של העיצוב, לחשיבות שביצירת סביבה נאה ונוחה למחיה. הפכנו גם למודעים מאד לאופציות הרבות העומדות בפנינו בעת ההחלטה על עיצוב. מהחלטות מהותיות (כמו - האם לעצב את ביתכם בכוחות עצמכם או להיעזר במעצב פנים מקצועי?), דרך ההחלטה על הסגנון בו אנחנו רוצים שהבית יעוצב, וכלה בהחלטות מינוריות, לכאורה, אבל למעשה, מהותיות (כמו סוג הרצפה שעליה נניח את רגלינו, פרקט, שטיח מקיר לקיר וכן הלאה).

 

הטכנולוגיות השונות שהופיעו, אף הן, מאפשרות לנו בחירה בין אינספור אפשרויות, שכל אחת מהן עתידה להשפיע על מהלך חיינו ונוחותנו. למשל, הבחירה בין חימום תת-רצפתי בגז מול שיטות חימום אחרות, הבחירה בסוגי שיש מסוימים למטבח ולחדר האמבטיה, למיקומה של מערכת המולטימדיה בסלון. יחד עם האפשרויות האינסופיות, הגיע גם הצורך לבדוק, לברר, לשאול ולחקור, וכמובן, יחד איתם - האחריות הגדולה שבבחירת הדרך הנכונה.

 

קשה לעצב דירה מבלי לעשות טעויות כלשהן, במיוחד כשאינכם עוסקים בכך!


ברור למדי כי הקושי בעיצוב דירתכם, נובע, ברובו, מכך שאינכם אנשי מקצוע בתחום. אולם, למרות זאת ואחרי הכל, מאחר ואתם הם אלה שבידיהם נמצא המידע על ההעדפות ואורח החיים של המשפחה אשר עתידה להתגורר בבית (או בדירה), משפחתכם, אין לכם דרך להתחמק ממעורבות בתהליך העיצוב, גם אם מאד תחפצו בכך.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר