מס' צפיות - 176
דירוג ממוצע -
מדוע עובדים מעדיפים גרפולוג לערבי גיבוש
כשמחפשים המלצות לערב גיבוש או אטרקציות אטרקטיביות לחברות אחת מהן היא הזמנת גרפולוג לערבי גיבוש כיף לצוות. מה הסוד האותיות והציורים שמצליח לרתק ולמשוך קהל רב כל כך ? כל התשובות בכתבה זה.
מאת: יובל בן בסט 23/09/12 (09:59)

ערבי גיבוש שייכם גם לקואליציה

אחת לשנה בדרך כלל בספטמבר נוהג לערוך ראש הממשלה ביבי נתניהו ערב גיבוש לחברי הקואליציה. בשנה שעברה בחודש מרץ התקיים יום גיבוש בצפת לחברי הקואליציה עם בני/ות הזוג.. השנה ערב גיבוש לחברי הקואליציה נעשה במעונו הרשמי של ראש הממשלה  יחד בני ובנות הזוג. על פי הדיווחים בכלי התקשורת התקציב לאדם היה 200 ₪. אם כן למה חשוב לערוך ערבי גיבוש ומה הוא תפקידם.

 

תפקידם של ערבי גיבוש

ישנה תמימות דעים לגבי חשיבותם של ערבי גיבוש לעובדים ולמנהלים בארץ ובעולם אולם התפקיד של האירוע משתנה בהתאם לסיטואציה החברתית והמקצועית שבו הצוות, המחלקה, החברה או הארגון נמצאים לדוגמא :

1.ערבי גיבוש שנועדו להזרים אנרגיה חדשה בעקבות שבועות או חודשים עמוסים במיוחד.

2.ערבי גיבוש שנועדו לחבר בין עובדים/ות חדשים/ות לוותיקים/ות ובני/בנות הזוג.

3.ערבי גיבוש שנועדו לציין הצלחות וסיום פרויקטים ולעלות מוטיבציה מחודשת.

4.ערבי גיבוש שנועדו לציין חגים כמו תחילה של שנה חדשה (בין ראש השנה לפורים).

5.ערבי גיבוש שנועדו לציין ולהכיל את עזיבתם של עובד/ת בעלי תפקיד משמעותי שפרשו.

6.ערבי גיבוש שנועדו לחזק את ההכרות שבין ראש צוות או מנהל/ת חדש/ה לעובדים/ות.

7.ערבי גיבוש כחלק מתרבות ארגונית שמעודדת משפחתיות וחגיגת מסיבות.

לכל אחד מהאירועים הללו מחפשים אטרקציות שיבדרו, יצחקו ויעצימו את האירוע. אולם האם תמיד מזמינים הפעלה חברתית לאירועים כגון אילו ?

 

מדוע עובדים מעדיפים גרפולוג לערב גיבוש ?

לחלק מהעובדים/ות יש "חשבון פתוח" עם האבחון הגרפולוגי. ישנם עובדים/ות שלא התקבלו למקום עבודה בגלל האבחון לאומת כאלה שכן התקבלו מה עוד שמחקרים האקדמאים לא עושים חיים קלים לאבחונים התעסוקתיים שעוברים דרך אבחון כתב היד. לכן באותם חברות אשר מתקיים אבחון דרך גרפולוגיה לעובדים/ות הדבר יהיה סוג של סגירת מעגל. ישנם עובדים ולא מעט עובדות שנמשכים/ות לתחום המיסטיקה. למרות שאם תשאלו כמעט כל גרפולוג או גרפולוגית האם גרפולוגיה זה מיסטיקה ? התשובה תהיה שלילית ואנו הגרפולוגים בורחים כמו מאש מאזכור זה אולם בחלק מקהל העובדים/ות הגרפולוגיה כן נתפסת כסוג של מיסטיקה ולא נכנס לשאלה מדוע. הפעילות הגרפולוגית מספקת את הסקרנות להכיר את הצד השני בצורה קצת שונה תוך הפעלה משתפת. כאן מתבצע גם ערך גיבושי אחר שיפורט דלהלן

 

הזמנת גרפולוג לערבי גיבוש

ההבדל בין פעילות עם גרפולוג לערבי גיבוש לאומת ערב גיבוש שבו העובדים/ות יפגשו על כוס יין לבן עם ארוחת גבינות ופסטה משובחת או לחילופין כוס יין אדום לצד אנטריקוט מדיום

הוא בזה שבעוד שבארוחה מתקיימת דינאמיקה קבוצתית טבעית מכורך ההכרות או "סיטואציית הריאליטי" שבו העובדים/ות נפגשים לאומת מצב שבו גרפולוג מנחה את האירוע ומכוון אל עבר המטרות שהוצבו על ידי המנהל/ת. אם בדרך כלל נהוג לחשוב כי אירוע יכול להיות משעמם קבלו את ההפעלה הבאה.

 

לעבור ממצב רגשי x למצב y

כאשר אני מבקש לצייר אסלה בדרך כלל כבר נשמעים פרצי צחוק בקרב חברי/ות הצוות. לצייר את האסלה זה נשמע קל אולם יש כאלה שמציירים אסלה רחבה ויש כאלה שמציירים אסלה צרה אגב על פחד אין שום קשר למשיכה מינית אנאלית הקשורה להיקף האסלה אולם בהחלט יש משמעות לתכונות אופי או סיטואציות חברתיות הקשורות לעבודה שאותם העובדים/ות "זורקים" דרך הכתיבה או הציור שמגיעים לאסלה. הציור והכתיבה הם יסודות תקשורת סופר חשובים בהתפתחות של המין האנושי. דרך כתיבת איחולים והקדשת ציורים העובדים/ות יכולים לעבור ממצב x למצבy לגבי עובד/ת מנהל/ת . כשמדברים על הדברים המרגיזים והמצחיקים באמת בעבודה נוצר שחרור שבהחלט יכול להשפיע ולעזור להמשך דרך משותפת שבה העובדים/ות מקבלים את השונות והייחודיות של כל אחד. אולם הזהרה אם המצב הוא ממש "בלתי נסבל" כך שיש קונפליקטים ומתחים כך שהעבודה לא נעשת בצורה האופטימאלית בלשון המעטה כאן יש צורך בסדנת תקשורת בין אישית או עבודת צוות וערב גיבוש יהפוך

 

גרפולוג לערבי גיבוש אותנטיים

ברמה הבסיסית הזמנתו של גרפולוג לערב גיבוש צריכה להפוך את האירוע למצחיק, קליל, איכותי שנוגע הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית.

 

הכותב הוא מנחה קבוצות וגרפולוג. עורך סדנאות גיבוש לעובדים. בעל תואר ראשון במדעי החברה. 050-5711160 www.graphologia.net

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר