מס' צפיות - 307
דירוג ממוצע -
נוצרים למען ישראל
מאת: אברי שחם 28/07/12 (19:21)

לפני מספר שבועות פתחנו בבוקר את מהדורת החדשות ושמענו, כי "מטוס של חברת אל על שהמריא הלילה מלונדון בדרכו לנתב"ג חזר לנמל התעופה הית'רו, בעקבות תקלה טכנית שנתגלתה באחד ממנועיו". היה לנו עניין אישי בידיעה המסוימת הזאת, כיוון שבאותה טיסה היו אמורים לחזור לארץ בננו ועמו יחד כלתנו ונכדתנו, שהצטרפו לנסיעת-עבודה שלו ללונדון. אם כי בידיעה צוין, כי המטוס נחת בשלום והנוסעים הועברו לבתי-מלון, חששנו קצת. הייתה זאת טיסתה הראשונה של התינוקת בת החמישה החודשים ולא ידענו באיזה מידה הייתה השיבה לנמל המוצא כרוכה בטלטולים, פאניקה ושאר מרעין בישין. למזלנו, כלום מכל אלה לא קרה ומלבד אובדן הזמן, הצוות ואנשי אל על האחרים, היו נפלאים, המלון אליו הועברו מצוין ובני משפחתנו חזרו הביתה כעבור יום ללא מטען שלילי.

ביום שובם של לארץ, התפרסמה גם בפייסבוק ידיעה ארוכה בהונגרית על התקלה הטכנית שקרתה למטוס (אדם חרוץ לקח על עצמו לדווח לדוברי הונגרית על כל התרחשות בארץ, העשויה לעניינם). לאחרונה אני מרבה לעיין בלוח המודעות הענקי הזה - כך אני קורא לרשת החברתית - בו אתה מתבשר על החדשות, הרכילות האחרונה, מעיין בצילומים, קורא את הבדיחות מהם ידידיי צחקו ועוד ועוד. בדרך כלל אינני מבזבז על הפייסבוק זמן-איכות בביתי, אבל כשאני צריך להמתין באיזה שהוא מקום מספר דקות, אני נכנס אליו באמצעות הטלפון החכם שלי, קורא, עושה 'לייק'ים ומגיב בשלוש שפות.

בסיומה של הידיעה הנ"ל נכתב, כי מנכ"ל אל על הודה לטייסים ולצוות, "אבל לדעת נוסעים אחדים ניתן לייחס את הסיום המוצלח של הטיסה שיכלה להפוך לקטלנית, לא רק לטייסים, כי אם לעובדה, שעל סיפון המטוס הייתה חבילה שהכילה כמה אלפי ספרי תנ"ך".

כדרכי הגבתי על הידיעה וציינתי שבני משפחתי היו בטיסה זאת. הופתעתי מאוד ממספר התגובות ותוכנן שהופיעו כעבור מספר שעות בפייסבוק. כל שתיים עשרה התגובות, מפי אלמונים, ברובם נשים, הצביעו על אהבת ישראל ואמונה דתית חזקה. לקט מהתגובות:

"תודה לאל שנחתו בשלום, הודות לידע המקצועי של הטייסים!"

"רחום הוא האל ששמר עליהם ולא אונה להם כל רע!"

"נדמה לי, כי ניתן להבחין כאן בניסיונות השטן, להשמיד בין היתר את הכמות העצומה של ספרי התנ"ך."

"גם אלוהים המטיב טס במטוס זה ומלאכיו שמרו על הנוסעים. אלוהים נתן כוח ואומץ לטייסים ולו התהילה וההודיה!"

"ה', לך התהילה, כי אתה המנצח!"

"כאשר נסענו לישראל, אמרו לנו במטוס, כי הטייסים הישראלים הם הכי טובים! אחרי זה, לא נותר בי שום פחד. עתה נוכחנו כי זה נכון! אלוהים יברך אותם על שהובילו כל כך הרבה ספרי תנ"ך, כדי לאפשר לאנשים נוספים להכיר את האמת. אם האל עמם, מי יעמוד נגדם?"

"אני הייתי כבר במטוס כזה, גם אז פחדתי פחד מוות, אבל אלוהי ישראל היה עמנו!"

באחד מנסיעותיי לבודפשט, ניגשתי לתחנת משטרה, כדי לדווח על גניבה. קצין המשטרה הוציא ממגירתו ספר תנ"ך וסיפר לי, כי הוא אוהב יהודים ומאמין, כי הוא העם היהודי הוא העם הנבחר.

גם במזרח אירופה ולא רק בארה"ב וביפן קיימים 'נוצרים למען ישראל'. לאחרונה ארגנו עשרה ארגונים נוצרים בהונגריה וועידה בינלאומית למען ישראל באונייה השטה על הדנובה. בהזמנה צוין, כי הוועידה נערכת, כדי לדון ביחסם של הארגונים האלה לירושלים, "תוך לקיחה בחשבון, כי רגשות הציבור ביחס לישראל בהונגריה של היום, נוטים לכיוון קיצוניות שלילית". מלבד הנואמים שהיו ברובם הגדול כמרים נוצריים, הופיעה בוועידה לקהת כליזמרים חובשי כיפה בשירים עבריים.

נכון, שמטרתם של הארגונים האלה הוא להעביר את היהודים על דתם, אבל הם גם מארגנים נסיעות לישראל - ומימנו גם את נסיעתם לארץ של ניצולי שואה אחדים - והמסר המרכזי שלהם הוא אהבת ישראל. כפי שהתבטא אחד הנואמים: "התוקף את היהדות, מנסה בעצם להשמיד גם את מהותה של הכנסייה".

בימים האלה של התגברות האנטישמיות, כדאי לדעת, כי קיימים גם ארגונים המטיפים לאהבת ישראל.

 

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר