מס' צפיות - 195
דירוג ממוצע -
טיפים לשינה נעימה ומרגיעה
מחקרים רבים הוכיחו כי שינה חיונית לפעילות השוטפת של חיי היום יום- פעילות קוגנטיבית: חדות, דיבור, זיכרון, חשיבה ואף מדדים פיזיולוגיים כמו משקל, הערנות ולחץ הדם. אלונה סגל, מנהלת מכירות ישראל של חברת מאיתמר מדיקל, מעניק טיפים לשינה טובה יותר עייפים? רעבים? עצבניים? התחושות מוכרות? מנהלת מכירות ישראל של איתמר מדיקל, אלונה סגל עם מספר המלצות לשינה טובה ואיכותית לימי השרב הקרובים. לפני השינה: 1
מאת: אורטל גנות 24/07/12 (11:48)

עייפים? רעבים? עצבניים? התחושות מוכרות? מנהלת מכירות ישראל של איתמר מדיקל, אלונה סגל עם מספר המלצות לשינה טובה ואיכותית לימי השרב הקרובים.

לפני השינה:

1. המנעו מפעילות גופנית 3-4 שעות לפני השינה, האנדורפינים המשתחררים עם פעילות גופנית מעוררים את הגוף.

2. תרגיעו את הראש כשעתיים לפני השינה- אל תנסו לפתור בעיות מסובכות, מחשבה יצירתית, , עבודה, חשבונות, לימודים, חדשות והכי חשוב: אל תכניסו את כל זה למיטה- קראו ספר, עשו יוגה, מקלחת עם שמנים ארומטיים, הגוף "יוריד הילוך" מעצמו וירגע.

3. הימנעו מניקוטין כשעה לפני השינה- הניקוטין מעורר ונשאר במחזור הדם כ- 14 שעות! 

4. כשעה לפני השינה- אל תשתו משקאות מוגזים, אלכוהול, שוקולד, משקאות המכילים קפאין- קפה, תה, משקאות מעוררים וממריצים- מאחר והם מעלים את רמת האנרגיה של הגוף. על פי הרפואה הסינית- מומלץ לשתות תה קמומיל (בבונג) כי הצמח מרגיע את האנרגיה של הגוף.

5. אל תאכלו ארוחות כבדות לפני השינה מערכת העיכול ממריצה את הגוף, יחד עם זאת אל תלכו לישון רעבים. ומאוד חשוב להקפיד על ארוחות מסודרות לאורך כל היום.

במהלך השינה:

6. לבשו בגדים נוחים ולא לוחצים לשינה, החשיכו את החדר השקיטו אותו, נשמו נשימות ארוכות במשך 3 דקות והיכנסו לאווירה רגועה שמתאימה לשינה טובה.

7. הכינו את המיטה לשינה האופטימלית- כריות, סדינים מפנקים, מזרון נוח וכמובן טמפרטורה טובה ונעימה בחדר. אל תשכחו להוציא מהמיטה חפצים חדים ומפריעים (טלפונים, ספרים, שלטים). אל תשנו עם החיית מחמד במיטה- התזוזות שלו/ה במהלך הלילה יכולים להעיר אתכם.

8. קמים עם סימנים כחולים על היד והאישה כועסת? אתה נוחר! בקש מהרופא המשפחתי שלך  להיבדק על ידי מכשיר ה- WatchPat על מנת לבדוק האם יש לך דום נשימה בשינה.


בבוקר:

9. כשהשעון המעורר מצלצל- קומו, אל תפעילו "נודניק" בשעון. הגוף צריך להתעורר ולא לשקוע בנמנום. במקרים קיצוניים של עייפות יתר- תישארו במיטה ותשנו עוד 20 דקות- מאוד חשוב לא להפוך את זה לקבוע.

10. הקפידו על שגרת שינה קבועה: תלכו לישון ותקומו כל יום באותה בשעה- כך הגוף יתרגל והשינה תהיה רצופה וקבועה. אל תשנו במהלך היום. אתם רוצים להתפנק בשנת צהריים? לכו לנוח עד 8 שעות משעת ההתעוררות שלכם כי אם תלכו לישון אחרי, הדבר יכול לפגוע בשנת הלילה שלכם.


הטיפים נאספו על ידי מנהלת מכירות ישראל איתמר מדיקל, אלונה סגל.


איתמר-מדיקל הינה חברת טכנולוגיות רפואיות ציבורית (TASE:ITMR)  המפתחת מכשירים רפואיים לא חודרניים תוך שימוש באות ה- PAT® (Peripheral Arterial Tone). שני קווי המוצר הראשונים של איתמר, המבוססים על אות ה- PAT, הם ה- WatchPat מכשיר ביתי לאבחון הפרעות נשימתיות בשינה וה- EndoPAT מכשיר לבדיקת תפקוד אנדותלי, היחיד המאושר על ידי ה-FDA המיועד לבדיקת אי תפקוד אנדותלי בשלב מוקדם ואבחון מחלת העורקים הכליליים ומחלות קרדיו-וסקולריות אחרות. 

אות ה- PAT נמדד, באופן לא פולשני, מקצות האצבעות באמצעות חיישן אצבע יחיד במינו, המנותח בצורה אוטומטית על ידי אלגוריתמים ועיבוד אותות, שפיתחה החברה. 

הכותבת היא יועצת תקשורת ממשרד "טריואקס+סאסי+אהרוני"- אסטרטגיה, תקשורת, דיגיטל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר