מס' צפיות - 131
דירוג ממוצע -
מדוע מעשנים רבים לא מתייחסים ברצינות להזהרות?
למרות שהדברים נאמרים מעל לכל פלטפורמה אפשרית על ידי משרד הבריאות והרשויות השונות, עדיין נראה כי מעשנים רבים אינם מקבלים או מודעים לחומרתו הנוראית של העישון. נראה כי חלקם אף לא מודעים לנזקים המתמשכים של העישון חוץ מתוצאתו הסופית שהיא סרטן הריאות.
מאת: אבי מייזלס 09/07/12 (15:18)

למרות שהדברים נאמרים מעל לכל פלטפורמה אפשרית על ידי משרד הבריאות והרשויות השונות, עדיין נראה כי מעשנים רבים אינם מקבלים או מודעים לחומרתו הנוראית של העישון. נראה כי חלקם אף לא מודעים לנזקים המתמשכים של העישון חוץ מתוצאתו הסופית שהיא סרטן הריאות.

 

על הרעלים השונים הנמצאים בסיגריות ונזקיהם, אפרט במאמר הבא: הסיגריה כמקור למתכות כבדות עופרת וקדמיום הנם שני חומרים הנמצאים בעשן הסיגריה ונקראים "מתכות כבדות", אלו הן מתכות רעילות אשר נוטות להצטבר במוח, בכליות, מורידות את יעילותה של מערכת החיסון ויכולות לשבש מהיסוד את התפקוד והבריאות התקינה. הסימנים המוקדמים של הרעלת מתכות כבדות בדרך כלל מתבטאים בסימפטומים של : כאבי ראש ,עייפות, כאבי שרירים, קשיי עיכול, רעד, עצירויות, אנמיה (חוסר דם), חיוורון וחוסר קואורדינציה. הרעלה מתונה תתבטא בפגיעה ביכולת לחשוב או להתרכז.

 

ככל שגוברת הרעילות מחמירים הסימפטומים. הנזק לכבד הכבד הוא האיבר המטפל ברעלים בגופינו. כאשר מוטלת על הכבד המשימה לסלק כמות גדולה של כימיקלים רעילים הוא חש בעומס, דבר שמשפיע על תפקודו. הכבד אחראי בתפקודו על משק השומנים בגוף, כאשר תפקוד לקוי יכול לגרום לעליה של רמת הכולסטרול והטריגליצרידים בדם. פצעים יכולים להופיע על העור הן כתוצר של אלרגיה (ירידה של המערכת החיסונית) והן כתוצאה הורמונלית לאור הליקוי בתפקוד הכבד. עישון גורם לירידה של מערכות החיסון – רדיקלים חופשיים התפקיד העיקרי של מערכת החיסון הוא הגנה על הגוף מפני זיהום והתפתחות מחלה ממארת. לשם הבהרה: על כל סיגריה שמעשנים מאבדים 25 מ"ג ויטמין C. יתר לחץ דם וטרשת עורקים עישון הסיגריות תורם לעליתו של לחץ הדם.

 

טבק הרחה וטבק לעיסה גורמים גם הם ליתר לחץ דם בשל תכולת הניקוטין והנתרן שבהם. עישון קשור גם לצריכה מוגברת של סוכר, אלכוהול וקופאין. התגובה של העלאת לחץ הדם עקב שימוש בניקוטין, נובעת מגירוי האדרנל (בלוטה היושבת מעל הכליה) וגורמת להפרשת אדרנלין מוגברת. כמו כן, בדמם של סובלים מיתר לחץ דם ומחלות כלי דם ולב נמצאו רמות גבוהות של מתכות כבדות (עופרת). מעבר לכך הסיגריה מכילה גם זפת ופיח השוקעים בכלי הדם וגורמים לחסימה בזרימת הדם ואף להתקף לב. כיב קיבה הופעה מוגברת של כיבים ותמותה מוגברת עקב כיבים הוכחה כקשורה לעישון. העישון מגביר את חומציות הקיבה וגורם לעיכוב חומר המופרש מהלבלב המנטרל את חומציות הקיבה וגורם לעיכוב חומר המופרש מהלבלב המנטרל את חומציות הקיבה (דו קרבונאט). גורם לריקון מהיר של הקיבה אך משאיר בקיבה רמות גבוהות של מלחי מרה (חומרים המפרקים שומן).

 

הגורמים לגירוי מוגבר של הקיבה. ההיבט הנפשי אצל מעשנים גם הוא חשוב – לעישון נקשר באופן ישיר חרדה ומתח נפשי גורמים המחריפים את פעילות הכיב. בנוסף, העישון פוגע ברמת החמצן בגוף עקב פגיעה בכדוריות הדם האדומות – בהמוגלובין- דבר שיכול לגרום לאנמיה וכתוצאה מכך סחרחורות וחולשה. עישון גורם לכאבי גב תחתון מחקר שנערך באוניברסיטת וושינגטון מצא כי מעשנים סובלים יותר מכאבי שרירים באופן כללי וגב תחתון בפרט. העישון פוגע בהולכת החמצן אל השרירים דבר שגורם להתכווצויות שרירים ולטווח הארוך השריר מאבד את האלסטיות (גמישות) מצב העלול לגרום ללחץ על חוליות עמוד השדרה וכתוצאה מכך תזוזה / סטייה של חוליות.

 

מאמר זה הובא ע"י - אבי מייזלס

הכותב הוא אבי מייזלס, נטורופת מוסמך ובוגר בית הספר לרפואה משלימה ע"ש זנבר. בעל תואר N.D., מוסמך ברפואה ביוקינטית ואירדיאלוג מוסמך. 20 שנות ניסיון במגוון תחומי הרפואה המשלימה. לפרטים נוספים: טלפון: 03-691117

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר