מס' צפיות - 313
דירוג ממוצע -
ועד הפעולה נגד תופעת המסתננים בפנייה אל ראש הממשלה מר בנימין נתניהו
מאת: איציק גיני 14/06/12 (15:11)

ועד הפעולה בראשותו של חבר מועצת העירמר שלמה מסלאווי נפגש עם ראש הממשלה מר בנימין נתניהו  בלשכתו בירושלים.  

 

להלן דברים שהועלו בפגישה.  

 

חברי הועד מתרשמים מהצהרותיו של ראש הממשלה שמודע לכובד הבעיה של ההסתננות למדינת ישראל בכלל ולשכונות בפרט, יחד עם זה בחודש האחרון בלבד חדרו לגבול מצרים בלבד למעלה מאלפיים מסתננים!!!.

ועד הפעילים פונה לראש הממשלה ומבקש לטפל באופן מיידי ונחרץ בתופעת ההסתננות וההגירה הבלתי חוקית למדינת ישראל, שכונות הדרום בתל אביב ושכונות מצוקה אחרות בישראל הן הנפגעות העיקריות מתופעה זו, התושבים מוצאים עצמם בסכנה ובפחד לנוכח אסון הולך וגדל.

הפעילים החברתיים לא יוכלו לשקוט עד שיהיה שינוי משמעותי בשטח. 

 

1-תיעצר פלישת המסתננים מאפריקה יחסמו באופן מיידי עוד לפני השלמת הגדר, כל נתיבי ההברחה לישראל, חזקה על יחידות משמר הגבול וצה"ל שימצאו את הכלים כדי להגן על פלישה לגבולות מדינה ריבונית.  

 

2-מדיניות גירוש מסודרת קביעת קריטריונים ובחינה מי פליט ומי מסתנן.

 

3- כל המסתננים המגיעים לישראל יעצרו במתקן ולא יתפזרו בשכונותינו הדבר ניתן להיעשות במהירות ובעלות זולה יחסית באמצעות הרחבת המתקן בסהרונים באמצעים מהירי בניייה, אוהלים ומבנים טרומיים, שימוש במחנות צה"ל קיימים וכדומה.  

 

4-הפקדת ניהול המאבק בהגירה הבלתי חוקית לישראל בידי שר אחד ומשרד אחד רק כך ייפסק הפינג - פונג הבין משרדי המבייש, שבו כל שר מטיל את האחריות למחדל לשר אחר.

 

5- תקודם החקיקה ותורחב להטלת קנסות כבדים ומאסר ממושך של העסקת מסתנים והשכרת דירות כהצעת ח"כ אופיר אקוניס, פעולות אלה יפגעו במוטיבציה של מהגרי העבודה להגיע לארץ.  

 

6- להעביר את הטיפול בפינוי ואכיפת החוק על מסתננים ועל שוהים בלתי חוקיים אחרים לרשות מבצעית דוגמת משטרת ההגירה לתת לה סמכויות אמצעים וכוח אדם. 

 

7- שכונות דרום תל אביב אזור- עדיפות לאומית לרבות באמצעות השקעה ושיקום השכונות, שיפור השירותים הניתנים לתושבים ופעולות לעידוד כניסתה של אוכלוסיה מקומית.

 

8 - המשטרה תגביר את נוכחותה בצורה מאסיבית ותבצע אכיפה נמרצת כדי להחזיר את הביטחון לתושבי השכונות.  

 

9- תקודם ההחזרה למדינות המוצא של רוב המסתננים, אין סכנה נשקפת להם עם חזרתם (חוזר ואומר שגריר אריתריאה בישראל) ניתן לחתום על הסכמים עם ממשלת אריתריאה שיאפשרו את ההחזרה (כדברי מר אפרים סנה מי שהיה סגן שר הביטחון ) נדרשת חשיבה חדשה ויצירתית (אומר ח"כ הרצוג חבר ועדת החוץ והביטחון).  

 

10- כדי למנוע את ההסלמה בשכונות יש להתחיל בביצוע הצעדים הנ"ל באופן מיידי, על תושבי השכונות לראות כי כוונת הממשלה רצינית וכי מדובר הפעם במעשים ולא בהצהרות גרידא.       

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר