מס' צפיות - 533
דירוג ממוצע -
יוסי אמודאי - אילו סוגי משכנתה קיימים?
בעבור רובנו, משכנתא היא הדרך היחידה בה נוכל לבצע רכישת דירה. אולם, ישנם מסלולים שונים של משכנתאות שניתן לבחור מתוכם. מהם אותם המסלולים ומה המסלול המתאים לכם ביותר?
מאת: יוסי אמודאי 13/05/12 (11:18)

בעבור רובנו, משכנתא היא הדרך היחידה בה נוכל לבצע רכישת דירה. אולם, ישנם מסלולים שונים של משכנתאות שניתן לבחור מתוכם. מהם אותם המסלולים ומה המסלול המתאים לכם ביותר?

משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה
במסלול זה המשכנתא צמודה למדד המחירים לצרכן המפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בתוספת ריבית קבועה. מסלול זה הוא המסלול הנפוץ ביותר של משכנתאות בשל תחושת היציבות היחסית שהוא מעניק ללווים. במסלול זה ההחזרים הם נמוכים יחסית בהתחלה וגדלים בהמשך - לכן משכנתא זאת מתאימה לזוגות צעירים אשר צופים עלייה במשכורתם בעתיד.

משכנתא צמודה למדד בריבית משתנה
במסלול זה מחשבים מעת לעת מחדש את הריבית על ההלוואה על פי הריבית הממוצעת על משכנתאות המפורסמת על ידי בנק ישראל. זהו מסלול אשר היה נפוץ יותר בעבר, אולם הוא כדאי עדיין, בעיקר בתקופות בהן הריבית במשק גבוהה במיוחד וצפויה לרדת בהמשך. כיום הריבית במשק נמוכה ביותר, ולכן היא צפויה בעיקר לעלות - מה שהופך את המסלול הזה לכדאי פחות.

משכנתא צמודה לריבית פריים
ריבית הפריים נקבעת על ידי בנק ישראל. יתרונן של משכנתאות במסלול זה הוא בכך שבדרך כלל ככל שריבית הפריים נשארת קבועה, כך הוודאות לגבי גובה ההחזרים של המשכנתא גבוהה הרבה יותר, אולם, ריבית פריים עלולה להשתנות. כדאי לבחור במסלול זה ככל שריבית הפריים נמוכה מהריבית המוצעת במסלול צמוד המדד.

משכנתא צמודה למט"ח
במסלול זה - מוצמד סכום המשכנתא כולו אל שער המטבע המסוים ומעדכן בהתאם לשינויים בו מדי תקופה הנקבעת עם הלווה. בדרך כלל במסלול זה גובה הריבית נמוך מאשר במסלולים האחרים, אולם רכיב אי הוודאות בו גבוה יותר בשל הסיכויים לשינויים קיצוניים בשער המטבע.
 

יוסי אמודאי, מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים, אשראי והלוואות חוץ בנקאיות.

הכותב הוא יוסי אמודאי - מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר