מס' צפיות - 230
דירוג ממוצע -
ניקיון לפסח
מאת: איציק גיני 22/03/12 (13:23)

מיד אחרי חג פורים מתחילים לשפשף את הבית  לקראת חג הפסח שממשמש ובא.נהגו לומר שבתקופה זו של הניקיונות עם ישראל יוצא מחירות לעבדות.

האביב בפתח יש תחושה של פריחה והתחדשות.  

 

לקראת החג צריך להכשיר הכול מחמץ, זו הזדמנות מצוינת להחליף כלי בית רהיטים וכו'.

ההכנות בשיאן צובעים משפצים ומארגנים מחדש, כולם נרתמים לעבודות הפסח הן דתיים והן חילונים , אוחזים במטאטא, מגב סחבה והטרנד האחרון רובוט שואב אבק (להיט בכל רשתות השיווק)

סמרטוטים ריחנים, חד פעמים כל דבר אחר שמסיר כתמים, פירורים, לכלוך שהצטבר מהחורף הקשה שפקד אותנו השנה, שאילץ אותנו לשבת סגורים בבתינו ולא איפשר לפתוח חלונות לרווחה.

ריקון ארונות, מדפים וניפוי מחפצים ואביזרים מיותרים, זכור לי בילדותי את השטיחים על מעקות המרפסות, את הלמות המחבטים שניקו את האבק ואם לא די בכך נהגו לנקות בחומץ בהיעדר חומרי ניקוי לעומת המגוון העצום שקיים היום.  

 

במקום עבודתי חברת הניקיון מתגברת את צוות העובדים לנקות אבק, כתמים, מחשבים ואפילו את מתקן המים והקפה שמשמש את כל עובדי החברה.  

 

כמה ימים לפני החג רשתות המזון מלאות בקהל שרוכשים מזון כשר לפסח. מידי שנה מתווסף היצע רחב של מוצרים כשרים לפסח שמקל לעבור את השבוע, מיותר לציין שסל קניות המזון יקר יותר בחג הפסח בשונה מחגים אחרים.

גם מוצרי הנקיון מחירם מאמיר בשל הביקוש הרב. בכל החנויות, רשתות השיווק המרכולים יש מבצעים וניתן להשוות מחירים בטרם הרכישה.  

 

לצערי רוב הנטל של מלאכת הניקיון לפסח מוטל על  האמהות, ילדים נמנעים מלסייע במטלות הבית, משפחה שיש ביכולתה לקבל עזרה מסתייעת בעוזרת או בחברת ניקיון.   

 

נושא כאוב הוא היפגעות מחומרי ניקיון, כמידי שנה לקראת חג הפסח חלה עלייה השיעור ההיפגעות מחומרי ניקוי וכימיקלים בקרב הילדים והמבוגרים. יש למקם את חומרי הניקוי הרחק מהישג ידם של הילדים, להקפיד לרכוש מוצרי ניקיון באריזה קשת פתיחה לילדים. להימנע מלשלב או לערבב כימיקלים שמקשים על הנשימה עד אובדן ההכרה.

 
ניקיון לפסח זו עבודה קשה ודי מתישה לרבים מאיתנו עד הישיבה לשולחן ליל הסדר אז אפשר לנשום לרווחה ולומר לכולם חג שמח וכשר  

 

במסורת הלדינו שגור הביטוי "די ספואס דה פורים פלטיקוס" נהגו לומר נחסל את אוזני המן לפני בוא חג הפסח. השתמשו בביטוי כאשר רצו לומר על משהו שלא נעשה בעיתו, ומוטב לעשות מאוחר מאשר אף פעם, הגיע העת להתחיל במלאכת הניקיון לקראת חג הפסח.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר