מס' צפיות - 304
דירוג ממוצע -
ביקור השר להגנת הסביבה מר גלעד ארדן במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב
מאת: איציק גיני 29/01/12 (08:05)

מפגש פעילים חברתיים מדרום מזרח תל אביב עם חבר מועצת העיר שלמה מסלאוי והשר להגנת הסביבה גלעד ארדן  

 

בסיור שנערך ביום רביעי 25/01/12 במתחם התחנה המרכזית הישנה בשכונת נווה שאנן בתל אביב. 

 

קבלת פנים לשר להגנת הסביבה מר גלעד ארדן התקיימה  בתחנת המשטרה הסמוכה לגינת לוינסקי בתל אביב במעמד חבר מועצת העיר מר שלמה מסלאוי.

ההתגייסות הנרחבת של אזרחים שהם פעילים חברתים מדרום מזרח תל אביב לנוכח אוזלת היד של הממשלה ועיריית תל אביב בטיפול בפליטים ומסתננים מאפריקה.  

 

מר שלמה מסלאוי ערך סקירה מקיפה על מימדי התופעה המדאיגה שהולכת גדלה ומחריפה, השלכותיה על החברה במדינת ישראל, השפעתה על הכלכלה, בטחון וכו'.

הפעילים כבלו בפני השר כי בעיית הפליטים הינה אסון לאומי, אסון חברתי ואסון כלכלי.. הגידול במספר הפליטים הן אלה שמגיעים והן ריבוי טבעי בשל הילודה המוגברת יצרו בשכונות דרום מזרח תל אביב מוסדות חינוך רב  לאומים ורב תרבותים.

קימת חקיקה בנושא הטיפול בבעיות הפליטים אך בפועל לא מתבצעת אכיפה.

בקהל שהגיע למפגש נכחו אנשים שנפגעו ישירות מהפליטים, קשישה שהוכתה בדרכה לביתה. בת שאמה נרצחה ע"י פליט, וגברת שפרצו לביתה היכו אותה ושברו את אפה. גבר דתי סיפר על החרדות מהן הוא סובל מידי יום, הוא ציין שלפעמים הוא נמנע ללכת לבית הכנסת מהחשש של קבוצות אפריקאית שמתגודדות ברחוב ומציקים לעוברי אורח.  

 

 פעילים העלו בפני השר לקדם את סוגיית סיום עבודת הגדר בגבול מצרים שתסתיים רק בעוד כשנה. אורכה של הגדר 240 ק"מ.. פתרון שהוצע היה להציב חיילים במקום שטרם הסתיימה העבודה וכמו כן להניח גדר פתלתלה. משרד הבטחון קיבל את ההצעה אך בפועל לא ניתן ליישמה בהיעדר כוח אדם.  

 

האפריקאים עוקבים בדריכות רבה אחר העבודה ומחשש שתיסגר אפשרות הכניסה חלה האצה במספר המסתננים הנכנסים.

רק אתמול הגיע לגינת לוינסקי 3 אוטובוסים מאילת , תחנת הראשונה בארץ.

לבתי התמחוי באזור הישראלים חדלו להגיע והם משרתים בעיקר את האפריקאים, תורים ארוכים נהוג לומר עניי עירך קודמים שלהם יש לדאוג קודם לנזקקים הקרובים ביותרף  כאן קודמים עניי עיר אחרת.  

 

לאחר השיחה יצא השר גלעד ארדן יחד עם הפעילים לסיור רגלי במתחם התחנה המרכזית הישנה. בגינת לוינסקי ראה את אלפי הפליטים המסתובבים בגינה, את הקבוצה החדשה שהגיעה עם הכבודה והמיטלטלין מזוודה או שמיכה שבה צרורה כל הכבודה. הומחשה לשר תחושה של חו"ל סיור באפריקה על שלל טיפוסיה.

ברחובות הגדוד העברי, סולומון , נווה שאנן הוא חווה מקרוב את העסקים המאולתרים האופיינים לפליטים ומסתננים מאפריקה. מסבאות מאולתרות, מאורות שתיה, מסעדות , טלפונים, אינטרנט.  

 

 במסלול הסיור נכלל גם רחוב פין הידוע כמוקד הסמים והזנות במתחם.  

 

בצומת הרחובות נוואה שאנן/ראש פינה ראה מקרוב השר את הכמות האדירה של אופניים גנובים המוצעים למכירה.  

 

נציג ועד הסוחרים מר מאיר יעקובי כבל בפני השר שהמדינה אינה קשובה לבעיות הסוחרים, פתיחת עסקים ע"י הפליטים באמצעות אנשי קש ישראלים, פוגעת בפרנסתם וביכולתם להתקיים בכבוד, הוא קרא לסגור לאלתר את העסקים הלא חוקיים.

עסקים כמו מספרות, מכוני יופי, מתפרות (לבגדי כלה, שושובינות, חתנים ועוד), אולמות אירועים. חצרות בתים שנמתחה יריעה שתשמש כגג מוסבים למקומות מפגש ומסעדה.  

 

הסיור הסתיים בשיחת סיכום עם השר  גלעד ארדן כשאמר שלבושתו לו למד וידע על המימדים והיקפיה והבטיח שתוך שבועיים ישיב לפעילים באמצעות שלמה מסלאוי ויודיע מה בכוונתו לעשות בנושא הטעון טיפול מיידי.                   

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר