מס' צפיות - 437
דירוג ממוצע -
אילנה דמארי - נדל"ן במזרח הרחוק - המידע החשוב למשקיע
המזרח הרחוק היה מאז ומתמיד ליעד מסתורי אך גם מבוקש עבור משקיעי הנדל"ן מישראל שעושים בשנים האחרונות את צעדיהם הראשונים בשוק הנדל"ן האסייתי. במאמר שלפניכם נעמוד על הדברים העיקריים שתצטרכו לדעת בטרם תשקיעו את מיטב כספכם בנכס זה או אחר באסיה.
מאת: אילנה דמארי 24/11/11 (12:53)

המזרח הרחוק היה מאז ומתמיד ליעד מסתורי אך גם מבוקש עבור משקיעי הנדל"ן מישראל שעושים בשנים האחרונות את צעדיהם הראשונים בשוק הנדל"ן האסייתי. במאמר שלפניכם נעמוד על הדברים העיקריים שתצטרכו לדעת בטרם תשקיעו את מיטב כספכם בנכס זה או אחר באסיה.

המחיר זה לא הכל: ביחס למחירים שאליהם רגיל משקיע הנדל"ן הישראלי - הן מניסיונו בשוק המקומי הישראלי והן בזה המערב-אירופאי או הצפון אמריקאי - הרי שהמחירים במקומות רבים באסיה הם פשוט עולם אחר לחלוטין.

המחירים הנמוכים עשויים לפתות אתכם לרכישה כבר מהרגע הראשון אך בטרם תמהרו לעשות צעד פזיז שתתחרטו עליו לאחר מכן - נסו לנצל את זמנכם לטובת מחקר על המדינה ועל האזור הספציפי בו תרצו להשקיע.

האתגר הגדול התערבות ממשלתית: בניגוד לנהוג בשווקי נדל"ן אחרים - שוק הנדל"ן האסייתי מושפע בצורה יוצאת דופן מפרמטר נוסף שלא מוכר במחוזותינו (לפחות בשנים האחרונות) - התערבות ממשלתית ישירה.

כך למשל רכישה של נכס כזה או אחר בסין, תאילנד או סינגפור היא תהליך סבוך הכרוך על פי רוב בפרוצדורות בירוקרטיות רבות שיגרמו לכם להתגעגע לבירוקרטיה הישראלית. עליכם להיערך להליכים מסוג זה ולקחת בחשבון כי מהרגע שבו הבעתם עניין ראשוני וממשי בנכס ועד לרגע בו קיבלתם אישור מפורש על העברתו לידיכם - עלולה לחלוף תקופה ארוכה למדי.

פחד מתמיד מזרים: פועל יוצא מהמורשת ההיסטורית שבין יבשת אסיה לעולם המערבי - פיתחו תושבי המדינות במזרח הרחוק (יחד עם קברניטיהם) נטייה לפחד מזרים ולא לאפשר להם לחדור בקלות לנבכי מדינתם - גם אם מדובר ב"חדירה נדל"נית" במהותה.

אשר על כן, במדינות מסויימות באסיה, דוגמת סינגפור, לא כל אחד יכול לרכוש נכס - גם אם יש ברשותו סכום כסף בלתי מוגבל. על מנת לרכוש את הנכס חייב הרוכש לעמוד בתנאים מסויימים ומחמירים כפי שהם נקבעים על ידי הממשלות השונות.

זוהי בדיוק הסיבה שבגללה אתם זקוקים לשירותיו של מתווך מורשה המכיר את שוק הנדל"ן המקומי במדינה שבה תרצו להשקיע. במקום בו ההתערבות הממשלתית היא קו מנחה הרי שניסיון וקשרים אישיים הינם משאבים שערכם לא יסולאו בפז. בנוסף, לאחר שתרכשו את הנכס - יהיה עליכם להמשיך ולהסתייע בגורם מקומי אשר יעסוק בניהול השוטף של הנכס שלכם בחו"ל. אל תהססו להוציא מכיסכם עוד כמה דולרים על מנת שכל דאגה תוסר מליבכם.

ונסיים במשהו אופטימי  כותבת אילנה דמארי - יבשת אסיה מהווה דרך קבע יעד פופולרי ואטרקטיבי לתיירים מכל קצוות תבל. רכישת נדל"ן והשכרתו לתיירים עוברים ושבים (בכפוף לפיקוח של חברת הניהול שלכם) עשוייה להניב עבורכם תשואות נאות מדי שנה. השוק האסייתי קורא לכם - אל תסרבו לו.
 

אילנה דמארי, השקעות נדל"ן

הכותבת היא אילנה דמארי ירמק - בנדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות לפרטים נוספים : http://www.xn----zhcbld3aetvq7g.com/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר