מס' צפיות - 196
דירוג ממוצע -
אחד זוכה בהון, את הפרוטות הוא זורק להמון
מאת: kalligula 03/11/11 (18:51)

לפעמים כאשר אתה קורא או שומע פרסום מסויים התחושה הראשונית שאתה חש באותו הרגע היא שאתה לוזר.

אם אתה עובד במקום עבודה מכובד, מרגיש שאתה מבצע את תפקידך על הצד הטוב ביותר,ברמה איכותית, מקצועית ואף מקבל שבחים על יכולותייך ומעשייך ולפעמים גם עלול לקבל בונוס או תגמול אחר על תפקודתך על אף שזה לא דבר שכיח במחוזותינו בעיקר אם אתה עובד במגזר הפרטי בו בעל החברה לא ממהר לשלוח את היד לפנקס ולכתוב לך צ'ק ולתת לך תמורה על יכולותייך והלויאליות שלך לארגון שבבעלותו.

איך זוגתי אומרת לי : "תפסיק לחיות בלהלהלנד, ותפסיק להיות כזה תמים, בעולם האמיתי הדברים שנראים לך כ"כ ברורים פשוט לא קיימים"

אם השנים אני מתחיל להאמין לדבריה למרות שטוב לי לחיות בעולם הזה שלי שהוא הוגן יוצר,צודק יותר, ובעיקר ראוי יותר ויפה יותר לחיות בו, כי מה נשאר לנו מלבד התקווה והציפייה שאולי עוד יבוא היום והצדק הארצי יתממש וייראה ושלא נזדקק לחכות ליום שהצדק ייעשה בבית דין של מעלה.

היום התפרסמה ידיעה בחדשות בה הודיעו על בקשתו של מנכ"ל סלקום לסיים את תפקידו, בהמשך ההודעה סיפרו שאותו מנכ"ל עמוס שפירא הרויח ב6 שנות כהונתו בחברה זו כ43 מליון ש"ח !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אתם קולטים?

43 מליון ש"ח ב6 שנות עבודה.

7166666 ש"ח לשנה, שהם 19634.7 ש"ח ליום עבודה, שהם 818.1 ש"ח לשעה במידה והוא עובד 24 שעות ביממה ,365 יום בשנה כולל יום כיפור וכולל ימי שישי ושבת, את החשבון כמה זה יוצא ללא שבתות וימי שישי וללא חגים ויום כיפור .

זה פשוט סכומים דמיונים ולא נתפסים, מרביתנו לא נעשה זאת ולא נגיע לסכומים הנ"ל בכל שנות חיינו , גם אם נעבוד משמרות כפולות וגם אם נוסיף את משכורתה של האישה לצידנו, אז איך יכול להיווצר מצב לא נורמלי ולא מאוזן שכזה?

למה זה כ"כ מקומם אותי? מהסיבה שזוגתי שתחיה עבדה באותה חברה אותה מנהל האדון שפירא, בחברת סלקום, במחלקת מניעת נטישה, אליה היגיעו כל אלה שהיו רגע לפני עזיבת סלקום, אלה שקיבלו חשבונית מופקעת, אלה שלא קוים ההסכם איתו חתם נציג מכירות של החברה, או אלה שקיבלו הצעה מפתה מהמתחרים, עבודה מתישה ,תובענית,וקשה בה היא ספגה העלבות,קללות,נאצות, ואת כל התסכול שהתווצר אצל לקוח זועם ומתוסכל.

כל חודש מדדו את אחוזי השימור שלה,מספר הדקות הממוצעות בהם היא השקיעה בלקוחותיה, מספר מכתבי התלונות שהיגיעו עליה אם הגיעו, ומספר הפעמים בהם היא נאלצה להעביר את השיחה למנהל משמרת וכו'. על הפרמטרים האלה היא היתה מקבלת תוספת מענק או בונוס חודשי שנוסף על משכורתה שעמדה על 26 ש"ח לשעת עבודה שזה היה השכר אליו היא הגיעה לקראת סיום עבודתה בחברה , בהתחלה הסכום היה נמוך מזה, וזה לא שהיא היתה עובדת קבלן, או עובדת זמנית, היא היתה עובדת חברה מלאה.

אילו היה מדובר באדם שהתחיל מאפס, חברה שהוא הקים במו ידיו ובעשר אצבעותיו, שהשקיע מהונו הפרטי לקידומה ופיתוחה ניחא, משהו כמו צוקברג שהקים את פייסבוק, או מקימי מייקרוסופט ביל גייטס ופול אלן וואלה סבבה, אבל לנהל חברה שפרחה והצליחה עוד בימי קודמך, אבל לקבל סכומי עתק שכאלה על ניהול ,לא יודע לי זה נראה מוגזם ומטורף.

כאשר אני שומע את זעקות השבר שנשמעות מאותן חברות סלולאריות על הרפורמה בשוק הסלולאר בארץ, על הפחתת הקישוריות,הגבלת הסכום הנגבה על מסרונים, הכנסת שחקנים נוספים לשוק ופתיחתו לתחרות בריאה יותר ועוד , עכשיו אני מבין על מה הן כל כך זועקות, כי אם רמות שכר כפי שהן משלמות לבכיריהן מה הפלא? ועכשיו גם מובן למה הן עושקות אותנו וחולבות אותנו ללא רחם.

בכלל יש בישראל אנשים שמרויחים סכומים דמיוניים ולא נתפסים ללא שום פרופורציה, והכי נורא בכל הסיפור הזה שגם אם אותם מנהלים כשלו בתפקידיהם וגרמו לחברות אותן הם ניהלו להפסדים זה לא ירפה את ידיהם מלקחת סכומים דמיוניים כאלה לביתם כפי שפורסם אתמול בכלכליסט, וגם כאשר מדובר בחברות ציבוריות שכספנו שלנו מושקע בהן בצורה ישירה או עקיפה.

זהו הקפיטליזם החזירי ,זהו השוד האמיתי,על זה צריך להיאבק ולא על ססמאות ריקות מתוכן בכיכרות העיר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר