מס' צפיות - 187
דירוג ממוצע -
מה בין ערבות הדדית,מחאה, והשכלה גבוהה
מאת: kalligula 03/11/11 (18:50)

מחר תיפתח שנת הלימודים  האקדמית בישראל, כרגיל במחוזותינו וכחלק מהטרנד החדש  כנראה ששנת לימודים זאת לא תיפתח כסידרה וכבר מאימים לשבשה ע"י חברי הסגל הזוטר באונבריסיטה זאת או חברי הסגל הבכיר באוניברסיטה אחרת, ולא משנה שלפני מספר חודשים נחתם הסכם עבודה עימם, אבל כפי שארע עם המערכת הרפואית קורה גם במערך החינוך האקדמית.

כי מסתבר שבישראל 2011 כאשר אתה חותם על הסכם עם נציג x  שלא מקובל ע"י אותם אלה שהוא מייצג, הם פורשים מקימים ארגון y ולך תתחיל את כל המסע הזה מאפס, משהו שמתאים יותר לאנרכיה ומזכיר קצת את מה שקורה במדינות הסובבות אותנו עם אותו אביב ערבי שיוביל לחורף עקוב מדם במזרח התיכון.

ואני כלל לא קובע ומביע כאן דיעה מי צודק ומי אשם, אלא תיאור המצב כפי שמשתקף מהפרסומים בנושא הסכמי שכר במשק.

כחלק מאותו טרנד אופנתי בימים אלה, היום גם תתחדש המחאה הציבורית וכבר היום  מוזמן הציבור לכיכר תחריר (רבין) ולכיכרות נוספות ברחבי הארץ לחידוש המחאה הציבורית כנגד יוקר המחייה ושינוי סדרי העדיפות בממשלה שהיא בעיקר נדרשת לפתוח את התקציב השנתי ולחלק את העוגה אחרת, ואולי לחזור לימי הסוציאליזם הטהור למרות שאותה שיטה הובילה את יבשת אירופה על סף פשיטת רגל וגוררת איתה את שאר העולם, אגב זה לא אומר שהשיטה הקפיטליסטית טובה יותר כי המודל האמריקאי לא טוב יותר אם לא גרוע מזה.

כנראה שצריך למצוא את האיזון שהוא דק דק ומדינות העולם מתקשות למצוא אותו, אז כאשר הכל טוב מטאטאים את הענינים תחת השטיח וממשיכים הלאה, כאשר מתחילים קלקולים כתולדה של הוצאות לא צפויות או ניהול כושל עולה כל הרפש החוצה.

אחד הנושאים העיקרים שמושמעים במחאה הציבורית הוא יוקר הדיור בישראל שכבר מזמן אינו בר השגה, כאשר ע"פ נתונים שפורסמו השבוע מתברר שהיות ואיננו מסוגלים לרכוש דירה ואנו נאלצים לשלם שכירות, דמי השכירות בתל אביב ובחיפה ובשאר הערים בעיקר באזורים הנושקים לאוניברסיטאות , האמיר רק השנה בממוצע בין 20% ל30% בשנה אחת בלבד !

בתל אביב התפתח טרנד חדש והיום הסטודנטים  נאלצו להתרחק מקירבת האוניברסיטה ומצאו פתרונות דיור בדרומה של העיר ובאזורים פחות מפותחים בה , ע"מ לעמוד בדמי השכירות בעיר זו שהיא מהיקרות בעולם, אותו הדין גם בחיפה,באר שבע ועוד.

ואני שואל את עצמי לאור הסיסמאות היפות שנשמעות במהלך כל אותן הפגנות היכן היא אותה ערבות הדדית?, היכן היא אותה מחשבה סוציאלית עליה צורחים בכיכרות העיר? הרי בעלי הדירות המשכירים את נכסיהם לציבור הסטודנטים הם אינם הממשלה, הם אזרחים כמוני וכמוך ששפר עליהם גורלם ורכשו את אותן דירות עוד שהיה ניתן, או שזכו בדירה בירושה מהוריהם,סביהם וכו'.

אותו ראש עיר שמופיע בעצרות וצורח במלוא גרונו מר חולדאי שמנפיק רשיונות בנייה למפלצות יוקרתיות שרק עלות דמי ההחזקה החודשיים שלהם שקולים לשכר דירה חודשי של דירה צנועה יותר בדרומה של העיר, ומסתבר שמרבית הדירות הללו נקנות ע"י תושבי חוץ שמשריינים להם דירת מקלט לשעת הצורך במקרה של בעיות בארצות המוצא שלהם, ומרביתן עומדות ריקות ושוממות במרבית ימות השנה, לאותו צבוע אין שום בעיה להופיע ולהשמיע את קולו ולקבל במה, אדם צבוע ומתחסד.

היום כאשר יופיעו אם יופיעו אלפי אנשים בכיכר העיר, תנסו לחפש בינהם את אותם אלה שביד אחת כתבו ושינו את תנאי השכירות החודשיים לדירותיהם , והקפיצו אותם ב30% וביד השניה מחזיקים היום שלט כנגד יוקר המחיה או כל שלט אחר שמדבר על ערבות הדדית ושאר ססמאות כגון אלה, מבחינתי צבועים ומתחסדים לא פחות מראש עירם שהיום אני מבין למה ועל ידי מי הוא נבחר, צבועים ומתחסדים שבוחרים באחד שכזה לעמוד בראשם.

אנשים יקרים אין אחד יותר ממני שמסכים כנגד יוקר המחייה במדינה, חוסר היכולת לרכוש דירה , אני כבר חודשיים לא מכניס מוצרי תנובה הביתה, ומחרים כל מוצר שנראה לי שמחירו מופקע ולמרות שתמיד דגלתי בקניה כחול לבן היום אני לא מתבייש להודות שלא פעם ולא פעמים אני קונה תוצרת חוץ רק כדי להעניש את בני עמי המנסים לעשוק אותי ובחוצפתם מעיזים לדרוש ממני לשלם כפליים על אותו מוצר אותו נדרשים לשלם בחו"ל.

צדק חברתי מתחיל אצלי בדברים הקטנים, שאזרחי המדינה יהיו ערבים זה לזה ויתנהלו בהגינות ולא בחזירות, לא כסיסמא אלא כדרך חיים שתעניק לכולנו סביבת חיים שפוייה ואמיתית יותר, שכאשר קוראים לחרם צרכנים כולם ישתפו פעולה ואני מבטיח לכם שביום אחד המחירים יחזרו להיות תואמים לרמת השכר שלנו, כפי שאוסם הוזילה את מוצריה  (לא מספיק)  וכפי ששאר החברות יצאו במבצעי הוזלות זמניים שכבר נשכחו, כאשר אנחנו נהפוך להיות בני אדם וננהג ככאלה אולי נוכל לבוא בטענות כלפי אלה העומדים בראשנו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר