מס' צפיות - 109
דירוג ממוצע -
מחוץ לגדר
מאת: kalligula 03/11/11 (18:46)

אחד הדברים הכי מסוכנים ביותר שיכול להוליד צרות צרורות הוא כאשר אתה מעמיד אדם או קהילה בתחושה שכבר אין להם מה להפסיד, ובעיקר את התחושה של הוצאתם אל מחוץ לגדר.

כי כאשר אתה נמצא בסיטואציה הזאת, בה אתה כבר לא נתפס כחלק מהקבוצה אלא כילד חורג במקרה הטוב וכמוקצה במקרה הרע.

בישראל 2011  אנחנו מתקדמים בצעדי ענק למצב בו אנחנו דוחקים לאט לאט אבל בדרך בטוחה קהילה שלימה אל מחוץ לגדר,  מרחיקים אותם, משמיצים אותם, נוהגים בהם בהכללה גסה, קוראים לחרמות עליהם ומכל הבא ליד.

אז בואו נעשה קצת סדר בדברים.

מפעל ההתנחלויות החל אי שם בשנות ה70, הרבה הרבה שנים עוד בטרם חלם הימין לזכות בשלטון ,אולי  אפשר לנכס לימין בישראל  הרבה חוליים והרבה קלקולים אבל בטח ובטח לא את מפעל ההתנחלויות שלא החל בימיו.

ההתנחלויות הוקמו בחסות המדינה, המתנחלים התיישבו בהתנחלויות באופן חוקי לפחות מרביתם  אני לא מדבר על אותן היאחזויות קיקיוניות שחוץ מלזכות בכותרות ענק בלתי פרופורציונליות לחשיבותן וגודלן  כאשר לכולם ברור מה יעלה בסופן בהסכם עתידי כזה או אחר אם בכלל יגיע בימינו.

חלקם מאותם מתנחלים בחרו להתיישב בהתנחלויות מהסיבה שחיפשו איכות ורמת  חיים  גבוהה במחיר סביר ,ושלא יכלו להגיע לאותה רמת חיים ואיכות חיים כזו בתוככי הקו הירוק ,ואגב הם הרוב בקרב אותם מתנחלים. ואילו אחרים בחרו לעשות זאת מטעמים אידיאלוגים של יישוב ארץ ישראל בה יש הוכחות למורשת יהודית בת אלפי שנים בחבלי ארץ אלו כמו שילה,בית אל,אפרת ,בית לחם וכו'.

אז אפשר לנהל ויכוח על קיומן, הצדקתן,נחיצותן והשד יודע מה, אבל כל זמן שממשלה בישראל לא קראה לפירוקן ולא קראה להורדתן  אנחנו מחויבים להתייחס אליהן וליושביהן כפי שאנו מתייחסים לכל אזרח במדינת ישראל באשר הוא.

בשנים האחרונות אנחנו עדים למערך שלם של רצח אופי שנעשה לאוכלוסייה זו, אנחנו מקבלים חרמות על ישובים אלה בשיוויון נפש וללא שום בעייה וחלקים בתוכנו מעודדים חרמות כאלה ומבצעים אותן בפועל, לו היתה יוצאת קריאה דומה לחרמות על הציבור הערבי במדינת ישראל כבר היינו שומעים השכם וערב על גזענות, והיינו עדים להטפות מוסר צדקניות מכאן ועד לשמים על התנהלותנו והתנהגותנו, דוגמית לצדקנות הזאת ראינו בתרגיל שנעשה עם העובדים הזרים באותה בריכת גורדון בת"א.

כאשר פורעי חוק עוקרים מטעי זיתים או מבצעים איזו פעולת תג מחיר כל המדינה רועשת וגועשת, כותרות העיתונים זועקות לשמיים, כלי התקשורת יוצאים במסע מתלהם , לעולם לא תשמעו ותקראו בעיתונים על עקירת גפנים שמתבצעים ע"י הפלשתינאים , על בנייה לא חוקית, על השמירה שמבצע צה"ל בעונת מסיק הזיתים, על עשרות הטיפולים הרפואים והפינויים הרפואים שמגישים המתנחלים לפלשתינאים בתאונות דרכים, על העסקתם  במפעלים באזורי התעשיה ברחבי יו"ש ובישובים עצמם וכו'.

אז כן יש עשבים שוטים בתוככי אותה אוכלוסיית מתנחלים, יש קיצונים, אבל בתוככי הקו הירוק אין לנו כאלה?

כאשר מתקבלת החלטה בדבר סגירת ישיבה כזו או אחרת  באשמת קיצוניותה, האם פעם שקלנו לסגור את אוניברסיטת בן גוריון בה יצאו קריאות להחרמת ישראל במוסדות שונים בעולם? מכללה בה סירב מרצה להעביר שיעור בגלל שאחד מתלמידיו היגיע ללימודים תוך כדי שירות מילואים עם מדים רחמנא ליצלן? האם כל אותם מרצים  ודיקנים שיוצאים בהצהרות בגנות המדינה וקוראים להחרמתה וכותבים עשרות מאמרים בגנותה של המדינה שמשמשים כחומר תעמולה נגד המדינה האם הם עילא לסגירת אותן מוסדות לימוד? בתי ספר במרכז הארץ שמעודדים השתמטות מצה"ל ומגבים פעילות כזאת האם הם לא עילא מספיקה לסגור את אותו מוסד חינוכי או להביא להפסקת תקצובו?

שמתם לב לתופעה הזאת שכאשר מתפרסמת ידיעה על התארגנות טרור מקרב ערביי ישראל היא מוצנעת, תמיד קיים עירפול בענין ומעולם לא שמענו מה עלה בגורלה של אותה התארגנות, מה היה טיבה,ומה היו כוונותיה,האם זה אומר שכל ערביי ישראל הם טירוריסטים? תומכים בטרור? מעודדים אותו?

במהלך שירותי במילואים יצא לי לא מעט לבלות בשטחים, נתקלתי שם באחלה אנשים אדיבים,מנומסים,ומאידך גם נתקלתי בחארות של בני אדם, בדיוק כמו במקום מגוריי ישנם כאלה וישנם אחרים, איתי משרתים  עשרות חובשי כיפות שחיים בישובים ביו"ש, אני לא רוצה לחשוב על היום אםיבוא כזה בו הם יאלצו לפנות את משפחותיהם מבתיהם שלהם, אני רק יודע שאלו אנשים חדורי מוטיבציה ואמונה,אנשים שאני יכול לסמוך עליהם בעינים מכוסות,אוהבי המדינה ותורמים למדינה גם מעבר לשירותם  במילואים, מלח הארץ במלוא מובן המילה, האידיאלוגים האחרונים בארצנו והדבר הכי נורא שיכול לקרוא לנו כעם ומדינה הוא להוציאם אל מחוץ לגדר ולתת להם את התחושה שמקומם לא עימנן.

ויפה שעה אחת קודם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר