מס' צפיות - 374
דירוג ממוצע -
גלעד שליט שב הביתה - צריך לזכור את החיילים הנעדרים שטרם שבו הביתה
מאת: איציק גיני 26/10/11 (10:31)

גלעד שליט שב הביתה , לחיק משפחתו בתום חמש שנים וארבעה חודשים בשבי החמאס. שמחנו, דמענו התרגשנו וכעת הגיע העת לכבד את רצון המשפחה להניח לו, לתת לו מנוחה ולשקם את חייו.

לצערי ישנם חיילים נעדרים נוספים שגורלם לא ידוע, קיים חוסר ודאות לגביהם,משפחות הנעדרים לא קיבלו מענה רשמי בנוגע לגורל יקירהם יש לסייע לצה"ל ומערכות הבטחון להשיב אותם הביתה בכל דרך אפשרית. בדרכים דיפלומטיות, מודיעיניות, ואירגונים בינלאומים.כמו כן להסתייע בכל האמצעים הטכנולוגים , רפואיים מהסקטור הצבאי והאזרחי. ממשלת ישראל וצה"ל עשו  ועושים ימים ולילות לאיתור כל שבוי או נעדר כדי להשיבו לביתו, הגוף המטפל בנושא זה בצה"ל נקרא אית"ן (איתור נעדרים).

 

 להלן רשימת נעדרי צה"ל שחובה עלינו להמשיך להיאבק להשבתם.

 

נעדרי הקרב בסולטן יעקוב

בתאריך 11/06/82 במהלך מלחמת שלום הגליל לחם צה"ל מול הצבא הסורי דרומית לכפר סולטן יעקב בבקעא שבלבנון. בקרב זה נהרגו , נפצעו ונישבו רבים מחיילי צה"ל. שלושה חיילי צה"ל נעדרים עד היום.

רס"ל זכריה באומל

רס"ל יהודה כץ

רס"ל צבי פלדמן  

 

הנווט סגן אלוף רון ארד

בתאריך 16/10/86 נשבה נווט חיל האוויר במטוס סילון פאנטם f-4 ,רון ארד  שצנח ממטוסו הפגוע מעל העיר צידון בלבנון,  נשבה ע"י אנשי המליציה השיעית אמאל.

 

 טוראי מג'די חלבי

 מג'די חלבי חיין בן לעדה הדרוזית נעדר מיום 24/05/2005 נראה בפעם האחרונה בדלית אל כרמל ומאז נעלמו עקבותיו.

 

רב"ט גיא חבר

ביום ראשון 17/08/97 עזב גיא חבר את בסיסו ברמת הגולן ומאז נעלמו עקבותיו.

 

איתור נעדרים ופדיון שבויים זוהי משימה לאומית מהמעלה הראשונה ולא רק מההיבט הדתי יהודי, שזו נחשבת למצווה בעלת חשיבות רבה על פי ההלכה היהודית.

כאזרחים חלה עלינו חובה בכל הזדמנות להעלות את נושא הנעדרים לסדר היום הציבורי. אוייבנו יודעים שמדינת ישראל תשלם כל מחיר בעיסקת חילופי שבויים  ותשחרר מחבלים  עם דם על הידיים. עבור גלעד שליט שוחררו 1,027 מחבלים (1,000 גברים ו-27 נשים) מחיר שהיה שווה להשיבו הביתה. אני חש צער על משפחות נפגעי הטרור שמחו על שחרור המחבלים, כאבם כבד מנשוא והציבור רוחש להם כבוד רב.  

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר