מס' צפיות - 122
דירוג ממוצע -
די לברבריות !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מאת: kalligula 06/10/11 (22:47)

מסתבר שזה גדול עלי, וכנראה נגזר עלי מידי שנה ושנה לכתוב על אותו מנהג ברברי שמתחולל ברחבי המדינה בימים אלה לפני כניסת יום הכיפורים.

אז שוב אשתמש בבמה הצנועה שלי לקריאת להפסקת אותו מנהג של כפרות בו נשחטים מאות אלפי עופות בכלל חטאנו ופשענו שלנו, סליחה גם שחיטה של חסר ישע ויכולת דיבור משול בעיניי לרצח !!! , גם אם הקורבן הוא בסה"כ עוף עם מוח של ציפור כפי שאנו נוהגים לזלזל באותו יצור שזכותו לחיות על פני האדמה לא פחותים משל אדם או כל בע"ח אחר.

כי לא רק שנשחטים אלפי עופות, אלא גם ברגעיהם האחרונים עלי אדמות הם מוחזקים בצפיפות נוראה, תחת השמש היוקדת ללא מים וללא צל וללא טיפת חמלה ליצור חסר ישע זה.

עצם הויכוח שהתקיים בין גדולי הפוסקים ביהדות בענין הברברי הזה כאשר המפורסמים שבהם הרמב"ן, הרשב"א, ויוסף קארו שאף כתב על זה בשולחן ערוך, פסקו כנגד אותו מנהג ואף קראו למנוע אותו,  ואף איפשרו להחליפו בפדיון  חטאנו ע"י תרומה ובכסף, ולעומתם רבנים כמו הרמ"א, הרא"ש, והאר"י שצידדו בענין שימוש בעופות ככפרות.

אפילו הרב כדורי ז"ל יצא בקריאה שיש להעדיף תרומה לעניים מאשר להעלות תרנגול ככפרות.

בכלל כאשר אתה מתוכח עם רבנים בנושא הזה, הם כל הזמן מספרים לנו על ערכי היהדות ושצער בעלי חיים תמיד היה דבר חשוב ליהדות בטענה שלבעל נשמה מושכל אין חזקת בעלות על בעל נשמה שאינו כזה, ואת אותה חזקת בעלות של האדם על החי השיג האדם בזכות נוח בונה התיבה שהציל את מיני בעלי החיים שהעלה על ספינתו והצילם מהשמדה בימי המבול ובכך קנה את הבעלות עליהם לכאורה.

וואלה כאשר חושבים על זה כנראה שכבר היה עדיף להחיל את המנהג הזה על אותו שעיר לעזאזל שהיה נהוג בימי בית המקדש בה אותו שעיר היה משמש ככפרה על כלל בני ישראל, מנהג שכנראה הופסק עם חורבנו של בית שני והחלפתו במנהג הבזוי הזה בה כל יהודי צריך להקריב בע"ח בגין פשעיו ועוונתיו שלו.

אז בימים אלה של חשבון נפש אולי כדאי שנתחיל לעשות חשבון נפש לגבי בעלי החיים הסובבים אותנו ועל ההתנהגות שלנו כלפיהם, כי בעצומם של ימים אלה של תקופת החגים גם מושלכים אלפי כלבים מבתיהם לטובת הטיול המשפחתי בחו"ל שלא לדבר על שאר העוולות מעשה ידינו ליצורים חיים,רגישים,ובעלי תחושות ונשמה שלא פחותה משלנו אנו.

אסיים בידיעה משמחת

מסורת של אלפי שנה הוצאה השבוע אל מחוץ לחוק בחבל קטלוניה שבספרד, שאוסר על מלחמות השוורים בה קופחו מאות ואלפי שוורים בצורה ברברית  תוך יסורים רבים, ובתקווה שקטלוניה תהיה הסנונית הראשונה שתביא קץ למסורת ארוכת שנים שכל כולה תאוות רצח ומוות ביסורים של שוורים ברחבי ספרד,דרום אמריקה,דרום צרפת, ומרכז אמריקה .

גמר חתימה טובה לכולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
צודק לחלוטין
המזועזע 15.10.11 (22:00)