מס' צפיות - 99
דירוג ממוצע -
מערכת החינוך כממראה על מדינת ישראל
מאת: kalligula 03/09/11 (20:04)

היום החלה שנת הלימודים החדשה, כ2 מליון תלמידים החלו את שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה.

אמנם בניגוד לשנים עברו, שנת הלימודים הנוכחית החלה ללא שביתה וללא איומי שביתה, במחוזותינו זה דבר שכבר אינו מובן מאליו, אפשר אפילו לומר יוצא דופן.

כאשר בוחנים את מערכת החינוך בישראל קצת יותר לעומק, אפשר לראות בה כמראה המשקפת את פניה של מדינת ישראל על כל תחלואיה, וחברה ישנם רבים כאלה שחלקם אפילו מעמידים אותנו במקום מאד לא מחמיא ביחסית למדינות אחרות .

אחד התחלואים הבולטים ביותר שמשתקף דרך מערכת החינוך שלנו הוא חוסר היכולת שלנו לקבל את השונה והאחר החי בקרבנו.

התופעה הבזוייה הזאת בהם קמו וצצו להם בישראל בשנת 2011 בתי ספר שהם על טהרת יוצאי אתיופיה, חלילה לנו מלהכניסם למוסדות חינוך מעורבים שמא יטמאו את תלמידנו הלבנים והצחים כשלג מעמידים את החברה שלנו באור אפל וקודר.

כרגיל כמידי שנה אנחנו נתקלים בתופעה הזאת בהם לא ניתן לרשום ילד אתיופי לכל בית ספר אליו הוא רוצה להשתייך וכל זאת בזכות צבע עורו השונה,וכך את 12 שנות הלימוד הוא צריך ללמוד במוסדות שמיועדים לקהילתו ללא יכולת להתערות בכלל החברה, הפעם הראשונה אולי שהוא יכול להתרועע אם בעלי גוון עור שונה במידה שיוויונית הוא בצבא אחרי כל שנות האפלייה והתיחום המסגרתי עד לשלב זה בחייו.

אותו הדין בבתי ספר דתיים שם חלילה מלערב נערות חסודות מבנות אשכנז בצוותא עם בנות גילן שכל חטאן הוא מוצאן הספרדי שעלול לטמא ולהוביל את אותן נערות חסודות לתרבות רעה , היום אפילו התבשרנו עךל תלמידה שלא הורשתה להכנס למתחם בית הספר בגלל שהגרביים שלה לא היו ארוכות מספיק, פשוט מחליא לראות איך לאט לאט אבל בטוח אנחנו גולשים במדרון האפל ההוא לקראת איראניזציה בישראל 2011, מחליא.

אתמול התפרסמה רשימת ההוצאה על תלמיד בישראל באזורים שונים בארץ, אותה הוצאה שבאה לידי ביטוי בהצלחתם של תלמידי ישראל השונים כל אחד ע"פ אזור מגוריו, בטבלה האומללה הזאת נראות ערים בהם ההוצאה על תלמיד היא בסדר גודל של 14000 ש"ח בשנה לעומת מקומות אחרים ששם ההוצאה מגיעה בקושי ל3000 ש"ח בשנה, אם נתונים כאלה מה הפלא על הבדלי המעמדות בחברה הישראלית והנצחת מעגל העוני לדורות הבאים.

בעייה כאובה נוספת בה נתקלנו בשנת הלימודים הנוכחית היא סיכון חייהם של מאות אלפי תלמידים שחיים תחת איום טילים יומיומי כאשר בתי הספר לא ממוגנים מספיק ולא יכולים לספק הגנה לתלמידיהם בשעת הצורך, כל זאת בשל גחמה של פוליטיקאי הזוי כזה או אחר שהחליט לקחת הימור על חיינו וחיי תלמידנו בעבור צילום מרהיב על מדשאת הבית הלבן או זכייה בפרס נובל או גרוע מכך להרחיק את מחלקת החקירות של משטרת ישראל מלשכתו.

וכמו בכל דבר בארץ שלנו, כבר מתחילים לצוץ להם בתי ספר פרטיים לאליטות שהפרוטה מצוייה בכיסי הוריהם כמו חברותא ועוד רבים וטובים, שהכי מגוחך ומזעזע שבראש אותן מוסדות עומדים אותם אלה שרק אתמול זעקו לשיוויון וצדק חברתי ושאר סיסמאות שהן נשמעות יפות כלפי חוץ אבל רחוקות מהוויתם כרחוק מזרח ממערב.

קחו את כל תחלואי מדינת ישראל לדורותיה, תעשו זום למערכת החינוך ושם תשתקף המציאות בישראל לטוב ולרע, בעיקר לרע לצערי.

שנת למודים מוצלחת ופורייה לכל תלמידי ישראל באשר הם ללא הבדל בין צבעם,מוצאם,עדתם,גזעם,או דתם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר