מס' צפיות - 265
דירוג ממוצע -
דלתות כניסה
דלתות כניסה לבית הופכות את הדירה או את העסק שלכם - למשהו אחר, משהו מושך ויצירתי. מומלץ להשקיע בדלת כניסה איכותית לבית.
מאת: ofir 12/07/11 (13:07)

הכניסה אל הבית, היא חלק חשוב ביותר בבית. היא זו שמלמדת על המתרחש בפנים. על אופיו  ועיצוב הפנים של הבית. הכניסה היא זו שמזמינה את הבאים מבחוץ  להיכנס, ולכן עיצוב הכניסה דורש מחשבה רבה והשקעה. ע"י הכניסה אפשר ליצור מקום בפני עצמו, שנותן רמז כלפי חוץ על מה שיש בפנים.

 

החלק החשוב ביותר בעיצוב הכניסה הוא דלת הכניסה. המראה הכללי של הדלת, גודלה, והחומרים שמהם היא עשויה מגדירים את הכניסה לבית ומעידים על אופיו. בנוסף הכניסה היא גם המקום שנצפה לעיני כל. היא נראית ע"י העוברים והשבים ברחוב, וכל אדם שנכנס אל הבית בהכרח עובר את הכניסה. זאת בניגוד לחדרים שונים  שאליהם אורחים לא בהכרח או בהכרח לא יכנסו. לכן חשוב שדלת הכניסה תתאים לעיצוב החיצוני והפנימי של הבית ושהדלת תהיה עמידה וחזקה ותשמור על המראה לאורך זמן רב.

 

יש סגנונות שונים של עיצוב דלתות כניסה. בחירה בסגנון עיצוב כזה או אחר תיתן את האופי  לבית.

מאמר זה יעסוק ב-

 

דלתות מעץ.
דלתות ממתכת.
דלתות מזכוכית.
דלתות המשלבות חומרים.

 

דלתות מעץ

 השימוש בעץ הוא נפוץ מאוד בדלתות עוד מימים עברו. זה כנראה נבע מהזמינות והמחיר הזול של החומר, בניגוד לחומרים כמו ברזל או מתכות אחרות, שדרשו טכנולוגיות מתוחכמות כדי לעבד אותם. היום, עם ההתפתחות הטכנולוגית רוב הדלתות עשויות מברזל או פלדה, שאלה חומרים חזקים ועמידים יותר, אבל המראה של דלת מעץ עדיין שומר על פופולאריות. לכן רוב דלתות העץ היום, הן בעצם דלתות פלדה כאשר רק החיפוי עשוי מעץ. המראה של דלת  כניסה מעץ הוא קלאסי. דלת מעץ יכולה מחד לתת תחושה ביתית וחמה שמתקבלת ע"י צבעו החום של העץ, ומאידך היא יכולה לתת תחושה של עוצמה, אם היא גדולה מאוד וגוון העץ שלה כהה, ולהפוך את דלת הכניסה לשער כניסה. בנוסף לזה, העץ עצמו הוא חומר  שמזכיר את הטבע, זאת מכיוון שהעיבוד שלו לא גורם לו לאבד את המראה המקורי שלו.  כמובן שגם דלתות העץ מגיעות עם מגוון רחב של סוגי עצים בעלי צבעים ומרקמים שונים, וכל סוג שונה של עץ יתן תחושה שונה. בית שבוחר בקו עיצוב חם ונעים, או בית שרוצה תחושה המחוברת לטבע יבחר בדלת כניסה מעץ. החיסרון של דלתות מעץ הוא שהעץ הוא חומר לא עמיד במיוחד בפני שמש ומים, והוא דורש תחזוקה רבה יותר מחומרים אחרי.

 

דלתות ממתכת

כאמור עם התפתחות הטכנולוגיה השימוש במתכות הוא הרבה יותר פשוט וקל. רוב דלתות הכניסה  היום עשויות מפלדה, מכיוון שהפלדה היא חומר חזק מאוד ודלתות פלדה נותנות ביטחון רב מפני פורצים וגנבים. אך בנוסף ליתרונות הביטחוניים, המראה המתכתי הוא גם בעל ערך עיצובי ודלתות הפלדה בהרבה בתים מקבלות חיפוי של מתכת קלה כמו אלומיניום, נירוסטה, ומתכות אחרות. מראה המתכות הקלות  הוא עכשווי ויכול לתת גם מראה מעט תעשייתי. בית בעל קו עיצוב מודרני יבחר בדלתות כניסה עם חיפוי ממתכת, בעיקר מתכות קלות. דלת העשויה ממתכת כבדה ללא חיפוי כמו ברזל או פלדה תיצור דווקא תחושה מיושנת יותר של מקום גדול  ועתיק כמו טירה או אחוזה. דלת כזו תתאים למי שרוצה כניסה דרמתית בעלת עוצמה.  בשני המקרים המתכת נותנת תחושה של קרירות, וזו הסיבה לכך שאנשים נוטים להסתייג ממנה.

 

דלתות מזכוכית

דלת מזכוכית נתפסת בעיני רובנו  כשייכת למבני הציבור. זאת מכיוון שהזכוכית היא חומר שקוף, ובית מטבעו זקוק לפרטיות. היום יש סוגים רבים  של זכוכיות, כאשר חלק גדול מהן שקוף בצורה חלקית, מה שנקרא "זכוכית חלבית". בנוסף לכך הצורך בפרטיות עבר שינוי רב בתקופה האחרונה. אנו חיים בעולם טכנולוגי, והפרטיות בעולם פוחתת מרגע לרגע. אולי אלה הם הגורמים לכך שדלת הזכוכית נכנסה גם לתוך הבתים הפרטיים, ואנו זוכים להנות מהיופי, הניקיון והשקיפות של החומר המיוחד הזה גם בבתים הפרטיים. למי שעדיין מסתייג מהשקיפות, אפשר גם לבחור בדלת שלא עשויה מזכוכית, ולהוסיף לה חלונות גדולים במיוחד.

 

כך אפשר גם להנות מהיופי של הזכוכית וגם לשמור על פרטיות. אם כי גם  בבחירה כזו הפרטיות נפגמת. למרות כל זה עדיין השימוש בדלת זכוכית הוא לא נפוץ בבתים פרטיים. מי שרוצה ללכת על קו עיצוב נקי ומודרני, ואפשר לומר גם  אמיץ, יבחר בדלת כניסה מזכוכית. החיסרון בבחירה זו הוא ברור-חוסר פרטיות. כנראה שחייב להיות מחיר ליופי.

 

דלתות המשלבות חומרים

דלת הכניסה לא חייבת להיות עשויה מחומר אחד בלבד. שילוב בין חומרים שונים יכול לתת עיצוב יותר מורכב, וליצור שילוב בין סגנונות שונים.  למשל: דלת מעץ יכולה להיות בעלת ידית  או דקורציה ממתכת, ובכך לשלב בין טבע לעיר. דלת ממתכת יכולה להיות בעלת חלון גדול, ובכך נוצר שילוב המדגיש את הניגוד שבין המתכת שהוא חומר כבד ואטום לבין הזכוכית שהיא קלילה ושקופה. עץ וזכוכית יכולים להשתלב יחד ולבטא ישן אל מול חדש. יש עוד מגוון רב של שילוב בין חומרים, הוספת צבעים וקישוטים שיכולים להשפיע על ההרגשה של חווית הכניסה לבית, ולהראות כלפי חוץ את מה שמתרחש בפנים.

 

אז כמו שאמרנו, הכניסה לבית היא חשובה ביותר בעיצוב הבית, ויש מגוון אינסופי לדלתות כניסה שיתנו תחושות שונות ומגוונות, וישנם סגנונות רבים של עיצוב. כל מה שצריך זה להחליט על סגנון מסוים, ולחפש את דלת הכניסה שתבטא בצורה הכי טובה את הבית שלכם. זה לא פשוט ומגוון האפשרויות יכול לבלבל, אבל החיפוש מפגיש אותנו עם חומרים שונים, סגנונות כאלה ואחרים וזה גם יכול להיות כיף גדול!

 

נכתב על ידי צוות דור דיזיין, יצרנית דלתות כניסה המובילה בשוק הישראלי ובחו"ל.

הכותב הוא חברת שגיב SEO קידום אתרים בגוגל, המעניקה שירותי פרסום וקידום אתרים ללקוחותיה בישראל ובחו"ל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 6 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
וואו! מאמר ממצה מאוד
דודו 14.07.11 (14:03)
2.
רציתי גם לקנות דלת
יעיש 17.07.11 (10:31)
3.
מאמר מעולה, ועם זאת
הרצל 17.07.11 (13:18)
4.
מעניין
יהורם 18.07.11 (16:03)
5.
מקצוענות
משה אלקלעי 18.07.11 (21:28)
6.
מאמר מעניין מאוד
דודו 19.07.11 (20:04)