מס' צפיות - 246
דירוג ממוצע -
מה מומלץ לשקול לפני שתתקינו מצלמות אבטחה ?
מצלמות האבטחה הן אמצעי יעיל מאין כמוהו ככל שהדברים נוגעים למעקב אחר בני אדם. עם זאת, בטרם תחליטו לרשת את בית העסק או הדירה שלכם במצלמות טלויזיה במעגל סגור – ישנם כמה דברים שרצוי כי תביאו בחשבון. במאמר שלפניכם נתייחס לסוגיות העיקריות שעליהן ראוי לתת את הדעת.
מאת: בני טל 05/06/11 (13:39)מצלמות האבטחה הן אמצעי יעיל מאין כמוהו ככל שהדברים נוגעים למעקב אחר בני אדם. עם זאת, בטרם תחליטו לרשת את בית העסק או הדירה שלכם במצלמות טלויזיה במעגל סגור - ישנם כמה דברים שרצוי כי תביאו בחשבון. במאמר שלפניכם נתייחס לסוגיות העיקריות שעליהן ראוי לתת את הדעת.

מאת : בני טל

ראשית, יהיה עליכם לזכור כי התקנתה של מצלמה ללא ידיעתם של האנשים שאחריהם המצלמה עוקבת, וללא כל התראה מוקדמת על כך - הינה עבירה פלילית במרבית מדינות העולם. אם וכאשר החלטתם להתקין את המצלמה - דאגו לעדכן את הנוכחים באמצעות שלט נוסח "במקום זה מותקנת מצלמה במעגל סגור". כך תגנו על עצמכם מפני תביעות פוטנציאליות בגין עבירה על סעיף העונשין המתייחס להפרת הפרטיות.

בנוסף, אם בחרתם להציב מצלמת אבטחה חיצונית אשר תשקיף אל שביל הגישה לבית שלכם - דאגו להציבה באופן שלא יחשוף גם את שביל הגישה לבניינים ולבתים אחרים - כל טעות כזו עלולה לעלות לכם בקנס משמעותי. מאידך, כמובן שישנם תרחישים שבהם תעדיפו להציב דווקא מצלמת אבטחה סמויה אשר תסייע לכם לעקוב אחרי אדם או אזור מסויים. חשוב לזכור כי מדובר בתרחישים חריגים באופן יחסי - המצדיקים הסבר - אם וכאשר תידרשו לו.

הדבר השני שיהיה עליכם לשים לב אליו הוא כמות המצלמות שתתקינו. ככל שתצטרכו כמות גדולה יותר של מצלמות - כך תידרשו למערכת הקלטה ממושכת יותר ולחילופים תדירים באמצעי ההקלטה. במילים אחרות, הסבירות כי תצטרכו להחליף מדי יום את קלטות ההקלטה המלאות ולהחליפן בקלטות ריקות - תגדל. כתוצאה מכך תגדל ההשקעה הכספית שלכם - וזאת מבלי להזכיר את משאב הזמן. היו ערוכים לכך.

זאת ועוד, ההוצאה הכספית שלכם על ציוד ההקלטה והמצלמות עצמן תלוי גם הוא בפרמטר חשוב מאוד נוסף: באיזה סוג של מצלמות מדובר? כך למשל האם מדובר במצלמות שמצלמות ללא הפסקה או שמא מופעלות רק באמצעות חיישן תנועה מיוחד שמותקן בה. צילום לא רציף עשוי לחסוך לכם כסף רב אך בה בעת עשוי שלא לשרת את המטרה שלשמה הותקנה המצלמה.דוגמה נוספת הינן מצלמות בעלות יכולת צילום לילית. לא מדובר במאפיין הנכלל בכל מצלמות האבטחה וגם כאן תידרשו ככל הנראה לתוספת תשלום כלשהי.


כך או כך, יהיה עליכם לקחת בחשבון גם את אפשרות הצפייה המקוונת מכל מקום בעולם בכל רגע נתון. באמצעות חיבור פשוט לרשת האינטרנט תוכלו לשבת במשרד שלכם ולצפות בנקל במה שמתרחש בביתכם. לחילופין, ישנם אנשים שמעדיפים לוותר על האפשרות הזו (מפאת הרצון לחסוך כסף) ולמעשה צופים בחומרים המוקלטים רק בביתם.

לבסוף, אם וכאשר התקנתם מצלמה על מנת להבטיח את שלמותו של הנכס שלכם - יהיה עליכם לזכור כי מרבית הפורצים רכשו לאורך השנים מיומנויות שמאפשרים להם לנתק את המצלמה בפחות מ-5 שניות. אשר על כן היו ערוכים לרכישת מצלמה שתופעל על ידי גנרטור מגבה ואף רצוי כי תהיה מחוברת לאחד המוקדים האזוריים והעירוניים לקבלת סיוע מזרועות אכיפת החוק.

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי
 

הכותב הוא בני טל - אל"מ במיל', יו"ר חברת BTS בי.טי.אס בני טל סקיוריטי לפרטים נוספים : http://www.benital.co.il

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר