מס' צפיות - 108
דירוג ממוצע -
הרצליה - שווה בשוק הנדל"ן (מהבלוג של יזהר חכמוב)
במאמר שלפניכם תמצאו עשרה דברים שכדאי לדעת על העיר הרצליה – אחת הערים היוקרתיות והאיכותיות ביותר במדינת ישראל. הרצליה היא המקום בשבילכם ועכשיו תדעו למה.
מאת: יזהר חכמוב 15/05/11 (10:53)

מאת : יזהר חכמוב
במאמר שלפניכם תמצאו עשרה דברים שכדאי לדעת על העיר הרצליה - אחת הערים היוקרתיות והאיכותיות ביותר במדינת ישראל. הרצליה היא המקום בשבילכם ועכשיו תדעו למה.
1. האדמות שעליהן נבנו מאוחר יותר הרצליה, כפר שמריהו ורשפון נקנו על ידי קהילת הציון האמריקאית בשנות ה-20 וה-30 במיטב כספם של חברי הקהילה. בחודשים הראשונים להקמתה של מדינת ישראל מנתה הרצליה קצת יותר מ-5000 תושבים. כיום חיים בה כ-100 אלף אזרחים, רובם המכריע, בין הגילאים 30-44.

2. הרצליה פיתוח הנמצאת בקצה המערבי של הרצליה הפכה ברבות השנים לאחד מהמקומות היוקרתיים והמשגשגים ביותר בישראל, והייתה לביתם של שגרירים זרים ואנשי ציבור ישראלים בכירים ביותר: בין היתר תוכלו למצוא בהרצליה פיתוח את ביתו של שגריר ארצות הברית בישראל. בעבר התגוררו בהרצליה פיתוח גם נשיא המדינה חיים הרצוג ז"ל ושר החוץ אבא-אבן.

3. מחקר שנערך בשנת 2009 מצביע על כך ש-56% מחברות הסטארט-אפ החדשות שמוקמות בישראל מצביעות על אזור התעשייה בהרצליה כמקום מושבן האידיאלי. מדובר באזור תעשייה המאכלס חלק גדול מהחברות הגדולות במשק הישראלי ולמעשה מהווה את מקום המפגש היומיומי של צמרת העסקים בישראל.

4. המרינה בהרצליה היא המרינה הגדולה בישראל. בסמיכות למרינה, המשתרעת על פני כ-500 דונם, תוכלו למצוא את קניון "ארנה" הכולל מספר רב של חנויות מותגים ואולמות קולנוע.

  • יעל גרמן אשר מכהנת כראש עיריית הרצליה החל משנת 1998 נחשבת בעיני רבים, הן בהרצליה והן מחוצה לה, לאחת מראשי הערים האהודות והאהובות בישראל שכן במהלך שנות כהונתה רשמה הרצליה את אחת מתקופות השיא שלה מאז ומעולם.

5. בעיר הרצליה תוכלו למצוא מגוון רחב של קבוצות ספורט המייצגות בגאווה את העיר: מכבי הרצליה והפועל הרצליה בענף הכדורגל, קבוצת בני השרון (נוצרה כתוצאה מאיחודן של קבוצות בני הרצליה ומכבי רעננה). הרצליה אף מתגאה בנבחרות כדורסל הנוער המצטיינות שלה. טל בורשטיין ויניב גרין, המככבים במכבי תל-אביב התחילו את צעדיהם הראשונים במגמת הכדורסל של תיכון "היובל" בעיר.

6. הרצליה היא אחת הערים הבודדות בישראל שבהן תוכלו למצוא שדה תעופה פעיל ומאוכלס. כיום משמש שדה התעופה כמרכז התעופה האזרחית הקלה בישראל וניתן לעבור בו הדרכות מעשיות ותיאורטיות כאחד.

7. המרכז הבינתחומי הנמצא בשטחה של העיר נחשב בעיני רבים למוסד האקדמי היוקרתי והאיכותי ביותר בישראל. במרכז תוכלו להתמחות במגוון רחב של מקצועות מבוקשים ובהם משפטים, מנהל עסקים, תקשורת ומדעי המחשב. נשיאו של המרכז ומייסדו הוא הפרופ' אוריאל רייכמן שהפך את המרכז לשם דבר בישראל.

8. מדי שנתיים מתקיימת בהרצליה תערוכת הביאנלה לאומנות עכשווית. האירוע שתפס תאוצה בעקבות היוזמה של ראש העיר גרמן, נערך עד עתה פעמיים ומשך כמות רבה של מבקרים. הביאנלה הקרוב צפוי להתקיים במהלכה של שנת 2011.

9. הרצליה חוותה בשנים האחרונות את אחד מזינוקי מחירי הנדל"ן הגבוהים באיזור השרון, זאת במידה רבה בשל קירבתה הגיאוגרפית לתל-אביב, ובעובדה שהיא מאכלסת בתוכה איזור תעשייה והייטק מפותח.לקריאת מאמרים נוספים - יזהר חכמוב

יזהר חכמוב הוא מנכ"ל הרצל חכמוב ובניו - השקעות ייזום ובנייה בע"מ

הכותב הוא יזהר חכמוב - מנכ"ל הרצל חכמוב ובניו - השקעות ייזום ובנייה בע"מ. זם נדל"ן - מתמחה בייזום פרויקטים יוקרתיים. לפרטים נוספים: http://sokolov.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר