מס' צפיות - 142
דירוג ממוצע -
אילנה דמארי בטיפים משפטיים לרכישה בטוחה של נכס
רכישת דירה ו/או נכס קרקעי אחר היא ללא ספק אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שתעשו במהלך חייכם. מדובר על התחייבות כספית לא קטנה ובדיוק לשם כך יהיה עליכם לוודא כי כל התהליך כולו יתבצע בצורה החלקה ביותר - ללא כל סיבוכים משפטיים. במאמר שלפניכם נציג מספר טיפים חשובים שיאפשרו לכם לעבור את הליך הרכישה בבטחה.
מאת: אילנה דמארי 03/05/11 (11:41)

מאת : אילנה דמארי

רכישת דירה ו/או נכס קרקעי אחר היא ללא ספק אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שתעשו במהלך חייכם. מדובר על התחייבות כספית לא קטנה ובדיוק לשם כך יהיה עליכם לוודא כי כל התהליך כולו יתבצע בצורה החלקה ביותר - ללא כל סיבוכים משפטיים. במאמר שלפניכם נציג מספר טיפים חשובים שיאפשרו לכם לעבור את הליך הרכישה בבטחה.

עוד לפני שביצעתם את הרכישה בפועל של הנכס עשוי בעל הנכס לבקש מכם לחתום עמו על זכרון דברים שיהווה מבחינתו ערובה לקנייה עתידית. שימו לב, זכרון דברים כמוהו כמסמך משפטי מחייב לכל דבר וחתימה עליו מחייבת את מפר ההסכם במתן פיצוי כספי לצד השני. אשר על כן, אם אתם בטוחים שתרצו לרכוש את הנכס - בהחלט רצוי שתחתמו על זכרון הדברים וכך למעשה גם תחייבו את המוכר- להעביר את הנכס לבעלותכם. עם זאת, אם אינכם בטוחים ברצונכם לרכוש - הימנעו מחתימה ומכל התחייבות מרומזת ומפורשת אחרת.

אם וכאשר החלטתם לחתום על זכרון הדברים וודאו כי המסמך מכיל את כל הפרטים הקטנים לרבות מחיר העסקה, התאריך שבו יועבר הנכס לרשותכם, היקף הפיצוי הכספי במקרה של הפרה וכיו"ב.

בטרם תחתמו על חוזה הרכישה עצמו יהיה עליכם לבדוק מגוון רחב של פרטים אודות הנכס - כפי שאלו מופיעים בנסח הטאבו: בדקו האם הרישום של שטח הדירה בטאבו תואם את ההיקף שנמסר לכם על ידי בעל הנכס, בדקו האם הנכס נתון לעיקולים או שעבודים כלשהם או שמא האדם שמבקש למכור לכם את הנכס - הוא אכן בעליו החוקיים. בנוסף, בדקו האם הנכס כולו או חלקו לא צפוי להיות מפונה ו/או להיהרס ולפנות את מקומו לטובתו של פרוייקט מגורים יוקרתי וחדש שעלול להיבנות במקום הנכס שלכם או בסמוך לו.

במעמד חתימת החוזה ודאו כי במידה והנכס היה ממושכן - הרי שהמשכנתא סולקה ולא תשוב להטריד אתכם. בנוסף, דאגו להכניס חוזה לפיו במועד מסירת הנכס לידיכם ישולמו על ידי הבעלים הקודמים כל החשבונות והחובות הרלוונטיים - וזאת על מנת שתוכלו את חייכם\עבודתכם בנכס מאפס תוך פתיחתו של דף חדש. על מנת לוודא כי כספכם לא ילך לאיבוד - הקפידו להפקיד את חלקו בנאמנות אצל עורך הדין שלכם כך שהוא/היא יעבירו את יתרת התשלום למוכר - בכפוף להשלמת חובותיו המשפטיים.

לסיכום, ככל שהדברים נוגעים ברכישתו של נכס - אנו ממליצים לא לחפש את קיצורי הדרך אלא לשים לב לכל הפרטים הקטנים ביותר וזאת בכדי למנוע עוגמת נפש עתידית. כך או כך אנו ממליצים להיוועץ בעו"ד המתמחה בנדל"ן וחוזים שכן הוא הוא זה שיוכל להדריך וללוות אתכם בצורה המקצועית והאיכותית ביותר לאורך ההליך כולו - החל מהשלבים שלפני חתימת החוזה וכלה באלו שאחריו - עד למועד מסירת המפתחות לידיכם.

אילנה דמארי - נדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות

הכותבת היא אילנה דמארי ירמק - בנדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות לפרטים נוספים : http://www.xn----zhcbld3aetvq7g.com/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר