מס' צפיות - 186
דירוג ממוצע -
מתוך הבלוג של אילנה דמארי: להשקיע בנדל"ן ולהתחיל בקטן
דונאלד טראמפ, וורן באפט ואפילו נוחי דנקנר שלנו. שלושת האנשים הללו נחשבים לברי סמכא בעלי שיעור קומה עולמי בתחום ההשקעות. כל אחד מהם השקיע לאורך השנים הון תועפות בנדל"ן אך כולם התחילו בקטן. גם אתם יכולים.
מאת: אילנה דמארי 01/05/11 (09:41)דונאלד טראמפ, וורן באפט ואפילו נוחי דנקנר שלנו. שלושת האנשים הללו נחשבים לברי סמכא בעלי שיעור קומה עולמי בתחום ההשקעות. כל אחד מהם השקיע לאורך השנים הון תועפות בנדל"ן אך כולם התחילו בקטן. גם אתם יכולים.

הדבר הראשון שתצטרכו לעשות ברגע שתחליטו כי פניכם מועדות לשוק השקעות הנדל"ן הוא להתמסר לתחום בצורה אבסולוטית. מכיוון שמדובר בלא מעט כסף - קבלת ההחלטות שלכם חייבת להיות חדה וחפה ככל הניתן מטעויות - למרות שאלה יגיעו גם יגיעו. אשר על כן נסו להיות מעורבים עד כמה שניתן בכל הפרטים הקטנים וודאו כי הכל מתבצע בהתאם לתוכנית האסטרטגית שבניתם ואו שנבנתה עבורכם. במידה ואתם מבחינים בסטייה, נסו להבין מהי הסיבה לכך ותקנו.

בנוסף, אל תהססו להתייעץ בתחילת הדרך עם מומחים מנוסים שעברו את מה שאתם עברתם. תלמדו מהניסיון ומהטעויות שלהם ועשו ככל יכולתכם על מנת להימנע מאותם הטעויות ממש. לא בכדי אומרים כי אין חכם כמו בעל ניסיון. הטיפים שתרכשו מכל אחד ואחד מהם יהוו עבורכם נכס שערכו לא יסולא בפז. הדברים שתשמעו יוכלו לעזור לכם להעריך האם אתם מתאימים לסוג כזה של עיסוק תובעני מפני שלא כל אחד בנוי לעיסוק בהשקעות נדל"ן.

התחילו בקטן - גייסו את ההון הדרוש לכם והשקיעו תחילה בשכונה פריפריאלית מוכרת שעשוייה להניב לכם תשואה סולידית אשר תאפשר לכם להמשיך ולהתפתח בתחום. אל תחפשו את הפרוייקט הגדול כבר בהתחלה משום שהוא דורש הון ומשאבים הגדולים עשרות מונים מהפרוייקטים הקטנים יותר. אם תפעלו נכון הרווח עוד יגיע - אל תתנו למחשבות על הכסף הגדול להסיט אתכם מהדרך בה אתם הולכים.

חלק בלתי נפרד מהשלבים הראשונים בתהליך הוא הלמידה העצמית של השוק והסביבה העסקית בה אתם נמצאים. אל תמהרו לרכוש נכסים לפני שתבינו בדיוק מהם הסיכונים והסיכויים הטמונים בכך, שהרי מבחינה זו החיפזון מן השטן. התחילו בלמידת השוק המקומי שלכם ומשם תמשיכו הלאה לערים אחרות - נסו למפות את המאפיינים השונים ולהבין בדיוק מול מה אתם עומדים. היו קשובים להתפתחויות בשוק הנדל"ן והתעדכנו באופן תדיר אודות הנעשה בזירה המקומית והלאומית. זכרו, ידע הוא כוח.

לבסוף, הציבו לעצמכם מטרות ריאליות ויעדים ברי השגה שתוכלו לעמוד בהם. סביר להניח כי הצבתם של יעדים ריאליים וברי השגה לא תגרום לכם להתייאש אם וכאשר תחוו כשלונות כאלה ואחרים. שוק הנדל"ן הוא לא שוק פשוט אך בוודאי לא שוק שבלתי אפשרי להצליח בו.

קחו את זה בחשבון וצאו לדרך.

אילנה דמארי - נדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות

לקריאת מאמרים נוספים - אילנה דמארי

הכותבת היא אילנה דמארי ירמק - בנדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות לפרטים נוספים : http://www.xn----zhcbld3aetvq7g.com/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר