מס' צפיות - 149
דירוג ממוצע -
התועלת הכספית בשימוש במיקור חוץ
מיקור חוץ יכול להיות מושג מפחיד עבור בעלי עסקים קטנים. הפחד העיקרי הוא מאיבוד שליטה או חוסר יכולת לעמוד בתשלומים הכרוכים בשירות מסוג זה. הגיע הזמן לזנוח את החששות ולהתגבר על זה, כי מיקור חוץ הוא בהרבה מקרים הפתרון האידיאלי.
מאת: קישורית מני ציקו 30/03/11 (14:50)

מיקור חוץ יכול להיות מושג מפחיד עבור בעלי עסקים קטנים. הפחד העיקרי הוא מאיבוד שליטה או חוסר יכולת לעמוד בתשלומים הכרוכים בשירות מסוג זה. הגיע הזמן לזנוח את החששות ולהתגבר על זה, כי מיקור חוץ הוא בהרבה מקרים הפתרון האידיאלי.


מאת:לי מזל


השימוש במיקור חוץ אינו מעיד עליך כעסק שאינו יודע לבצע ריבוי משימות, או שאין לך את הכישורים המתאימים.

זה רק אומר שאתה חכם מספיק כדי להבין שאין לך מספיק זמן כדי לשרת את לקוחותיך בצורה המושלמת ביותר.

זה רק אומר שאתה מספיק חכם כדי להבין שכדאי לך להתרכז בתחום מומחיותך ואת השאר - להוציא החוצה. זה יכול להיות השיווק, הנהלת החשבונות, קשרי לקוחות ואפילו שירותי מנהלה ומזכירות.

לשחרר, לשחרר

אם אתה חושש מאיבוד שליטה, כדאי להבין שהמשמעות של הוצאת פונקציות מסוימות מחוץ לעסק, אינה בהכרח שיכולת הניהול שלך נפגעת. במציאות, ההיפך הוא בדרך כלל הנכון.

במיקור חוץ, אתה תקבל מהספק דוחות מפורטים של כל הפעילות שלו, שספק אם היית מייצר אותם בתוך העסק שלך (שוב, אלמנט הזמן...). ברגע שיהיה לך מעקב ברור יותר על הפונקציות השונות, כך תוכל לנהל את העסק טוב יותר.

בנוסף, אופן החשיבה שלך כבעל עסק קטן, במידה ואתה רוצה לגדול, הוא להיות מוכן לוותר על עוד ועוד פונקציות. אם תנסה להיאחז בקיים ולהשאיר הכל אצלך, זה רק יגביל לך את ההכנסות והרווחים מהעסק. בכך אתה גם לוקח סיכון של איבוד לקוחות או פרויקטים, משום שאין לך זמן או יכולת להתמודד עם כל הפונקציות ביחד.

אז כמה אתה שווה?

אבל לפני שתחליט אם אתה באמת צריך מיקור חוץ, כדאי שקודם תבין כמה אתה שווה. זו כנראה השאלה החשובה ביותר שבעל עסק קטן צריך לענות עליה - כמה הוא/היא שווה? או יותר נכון - כמה הזמן שלך שווה.

על מנת לחשב זאת, תגדיר לעצמך כמה אתה, כבעל עסק, רוצה להרוויח השנה. 200 אלף שקל נשמע סכום יפה, לא?. עכשיו תגדיר לעצמך כמה שעות תעבוד השנה ותחלק את זה ב- 3. למה ב- 3? כי מחקרים הראו שאנחנו פרודוקטיביים בממוצע רק שליש מזמן העבודה. לאחר מכן יש לחלק את הסכום אותו אתה רוצה להרוויח בשעות העבודה הפרודוקטיביות שלך.

לדוגמא:

* נניח שאתה מוכן להקדיש לעסק 30 שעות בשבוע. בשנה זה יוצא 1500 (30*50)
* נחלק את 1500 השעות ב- 3 ונקבל 500 שעות פרודוקטיביות
* את הסכום אותו אתה מעוניין להרוויח תחלק בשעות הפרודוקטיביות ותקבל 400 ש"ח לשעה (200 אלף לחלק ל- 500)

ועכשיו - האם שווה לך לקחת אאוטסורסינג?

עכשיו, אחרי שאתה יודע כמה אתה שווה (או כמה שווה הזמן שלך), הגיע הזמן לחשוב איך אתה יכול לצמצם את שעות העבודה שלך על ידי זה שתוריד ממך כל דבר שאינו קשור ישירות לתפוקה שלך.

לשם כך מומלץ ליצור רשימה מפורטת של הדברים שאתה עושה ולחלק אותם ל- 500 שעות העבודה הפרודוקטיביות. את הרשימה יש להפריד לשני חלקים

1. הדברים שאתה אוהב לעשות, עושה אותם הכי טוב וגם מרוויח מהם כסף.
2. הדברים שאתה שונא לעשות, שאין לך יתרון יחסי בהם ושרק מפריעים לך בעבודה השוטפת.

אחרי זה יש לקחת את כל הדברים מהחלק השני ולבדוק בשוק אם יש מישהו שיכול לעשות אותם בפחות ממה שזה עולה לך. לדוגמא, נניח שסך כל השעות שאתה מבזבז על החלק השני ברשימה הוא 100 (מתוך ה- 500 הפורדוקטיביות), אזי מדובר בעלות של 100*400, כלומר - 40 אלף שקל.

האם תמצא שירות אאוטסורסינג למשך שנה בעלות הזאת או בפחות ממנה? אם התשובה היא חיובית - אל תהסס בכלל.

גם אם התשובה היא שלילית, ומיקור החוץ עולה לך באופן יחסי יותר, יש לשקול להשתמש בו, כי כמו שכתבתי קודם, מדובר במהלך שלטווח ארוך יכול להשתלם כספית ולמנף את העסק. בקיצור, כבעל עסק קטן, אל תנסה לעשות הכל בעצמך ולהמציא את הגלגל מחדש. אל תסיח את תשומת הלב שלך ממה שאתה באמת טוב ולהגביל את הצמיחה העסקית שלכם ההכנסה האישית.


לעדכונים נוספים, טיפים ופוסטים חדשים המובאים על ידי קישורית אתם מוזמנים להתעדכן בבלוג של חברת קישורית כאן ולהצטרף לעמוד הפייסבוק של קישורית

הכותב הוא מני צ'יקו סמנכ"ל בקישורית - מענה אנושי לעסקים. עובדים עבורך 24 שעות ביממה! התקשר עכשיו: 1-800-771818

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר